Robotická kosačka TEXAS RMX 600

Cena:
719,99 € s DPH
599,99 € bez DPH


Dostupnosť
Na objednávku
Kód
TEXAS RMX600
EAN
5714829142166

Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600Robotická kosačka TEXAS RMX 600


Robotická kosačka TEXAS RMX600 vrátane nabíjacej stanice je dôkladne testovaná a spoľahlivá robotická kosačka pre trávniky do 600 m2. Je súčasťou série RMX, čo je úplne nová generácia užívateľsky prívetivých robotických kosačiek od dánskej značky TEXAS.

Menšie modely sú vo všeobecnosti rovnaké, líšia sa však veľkosťou batérií, nabíjacích staníc, verzií základnej dosky a softvéru, čo znamená, že ich kapacita je väčšia a že sa nabíjajú rýchlejšie s väčšou nabíjačkou. Získate tak robotickú kosačku s väčšou dennou plochou kosenia.
RMX600 sa odporúča pre trávniky s rozlohou približne 500 m2 (max. 600 m2) a zvládne svahy až do 20 stupňov (36 %), vďaka čomu je ideálna pre väčšinu trávnikov rodinných domov.
Dokáže prejsť priechodmi už od 80 cm a so vstavanou funkciou Multi-Zone si môžete sami zvoliť až 4 rôzne východiskové body, takže zaistíte, že RMX600 pokosí prednú aj zadnú záhradu. V úzkych oblastiach so svojím mulčovacím kosením zaistí, že všade získate krásny a zdravý trávnik.
Je tichá, ľahko sa udržiava a pomocou aplikácie TEXAS môžete jednoducho prispôsobiť plán kosenia robotickej kosačky presne podľa vašich potrieb a každodenného života až do jednotlivých hodín.

Nože
Robotická kosačka na trávu je biokosačka s tromi plávajúcimi nožmi (známymi aj ako otočné nože), ktoré sa otáčajú rýchlosťou 2800 otáčok za minútu. Každý nôž je ostrý ako žiletka, poskytuje čistý rez a zaisťuje, že sa tráva na špičkách nestrapí a nevädne.
Nože sú vyrobené tak, že pri náraze na kamienok alebo niečo ležiace na trávniku sa odrazia, aby sa tak ľahko nepoškodili a neotupili.

Kolesá
RMX600 jazdí na troch kolesách. Jedno menšie otočné vpredu ukryté pod štítom robota a dva veľké vzadu, ktoré ho poháňajú. Zadné kolesá sú vyrobené s hlbším dezénom, aby sa zabezpečilo, že nevytvárajú preklzávanie kolies a jazdia pevne, ak je zem mäkká.

Senzory
Robotická kosačka sa dodáva s niekoľkými rôznymi senzormi, ktoré pomáhajú pri kosení a zaisťujú bezpečný chod robota. Senzor zdvíhania zaistí, že ak robot počas kosenia zistí, že sa dvíha, nože sa zastavia, aby ste sa nezranili.

Senzor prekážok rozpozná, keď RMX600 vrazí do niečoho, čo je aspoň 10 centimetrov vysoké, napríklad do ponechaného záhradného nábytku alebo iných vecí na trávniku. To spôsobí, že sa robotická kosačka zastaví, otočí a nájde nový smer jazdy. Snímač sklonu rozpozná, či robot smeruje na oblasť trávnika, kde je sklon väčší ako 20 stupňov, a zastaví ho, aby nehrozilo prevrátenie alebo skĺznutie.

Senzor prevrátenia zistí, či je alebo bola robotická kosačka prevrátená. Je možné, že svah bol príliš mokrý, strmý alebo niečo iné spôsobilo prevrátenie. Potom si o tom môžete prečítať v denníku aplikácie. Dažďový senzor deteguje, že prší a spôsobí, že robotická kosačka prestane kosiť, presunie sa do nabíjacej stanice a niekoľko hodín počká, kým sa znova pokúsi kosiť, ak je suché počasie.

Displej
Na vstavanom displeji RMX600 môžete vidieť niekoľko vecí, napríklad či je kosačka pripojená k Wi-Fi alebo Bluetooth-u. Displej môžete použiť aj na nastavenie niektorých plánov kosenia a zmenu PIN kódu robota. To všetko a oveľa viac môžete urobiť aj v aplikácii, ktorá je výrazne jednoduchšia.

Batéria
RMX600 je dodávaná s 20 V lítiovou batériou s článkami Samsung s kapacitou 2,5 Ah, ktorá v závislosti od tvaru trávnika poskytuje aktívny čas kosenia 60 až 90 minút, kým sa robot sám presunie do nabíjacej stanice, aby sa dobil. Úplné nabitie batérie trvá približne 2 hodiny.

Vrchný štít
Robot má vrchný štít vyrobený z plastu, ktorý ho chráni pred vetrom a počasím. Materiál je odolný voči UV žiareniu, takže ani po mnohých hodinách práce na ostrom slnku nestráca štít svoju farbu.

Tlačidlo zastavenia
Na zadnej strane robota nájdete tlačidlo zastavenia. Slúži na zastavenie robota, ak je potrebné ho vypnúť, vyčistiť, presunúť alebo inak rýchlo zastaviť.

Aplikácia pre RMX600
S aplikáciou pre RMX600 môžete mať plnú kontrolu a prístup k vašej robotickej kosačke, nech ste kdekoľvek. Zároveň môžete jednoducho vytvárať a meniť plán kosenia robota v závislosti od počasia a toho, či ste doma, a tak si ľahšie zaobstaráte pekný trávnik.

Wi-Fi a Bluetooth
Ak svoju robotickú kosačku pripojíte k vašej sieti Wi-Fi, môžete k nej kedykoľvek pristupovať prostredníctvom aplikácie TEXAS a zistiť, či kosila tak, ako mala, spustiť a zastaviť ju či skontrolovať úroveň nabitia batérie predtým, ako sa vrátite domov. Aktualizovať nastavenia môžete aj v aplikácii cez Wi-Fi.
Vďaka Bluetooth-u môžete k svojej robotickej kosačke pristupovať aj cez aplikáciu, ale to si vyžaduje, aby ste sa od nej nachádzali v okruhu niekoľkých metrov.

Plán kosenia
V aplikácii si môžete do najmenších detailov naplánovať, kde a kedy má RMX600 vyraziť. Môžete si vybrať, či má jeden deň bežať len niekoľko hodín, druhý deň veľa hodín a či má byť na tretí deň úplne ticho.
Pomocou plánu kosenia si môžete robotickú kosačku úplne prispôsobiť tak, aby vyhovovala vášmu rozvrhu, takže budete mať vždy krásne pokosený trávnik, no ani si nevšimnete, že sa kosí.

Aktualizácie
To, že je vaša robotická kosačka nainštalovaná a funguje, neznamená, že to nemôže byť ešte lepšie. Jediným stlačením tlačidla v aplikácii sa softvér RMX600 neustále aktualizuje a inovuje prostredníctvom pripojenia Wi-Fi, takže môžete predĺžiť jeho životnosť, vylepšiť ho a opraviť prípadné chyby. Samotná aplikácia je tiež neustále aktualizovaná.

Ako RMX600 kosí
Výška kosenia

Na tlačidle nastavenia výšky na zadnej strane robota môžete zmeniť, ako krátko má vaša robotická kosačka kosiť trávu. Máte deväť rôznych možností v rozsahu od 20 mm do 60 mm v závislosti od toho, či chcete veľmi krátky alebo o niečo dlhší trávnik.

Šírka kosenia
Od stredu robotickej kosačky má priemer kosenia 18 centimetrov. Od štítu k vonkajšiemu okraju nožov je teda vzdialenosť niekoľko centimetrov, čo je z bezpečnostných dôvodov zákonná požiadavka.

Biokosačka
Keď je RMX600 v prevádzke, necháva pokosenú trávu na trávniku, tá mizne medzi steblami trávy a tomu sa hovorí biokosačka/biokosenie. Nemusíte teda chodiť a zbierať trávu. V skutočnosti si robíte medvediu službu, pretože pokosená tráva slúži ako prirodzené hnojivo pre trávnik a pomáha zabezpečiť krásny a zdravý trávnik.

Čas kosenia
Na RMX600 musíte nastaviť, koľko hodín pracuje a ako dlho chcete, aby bežala. V predvolenom nastavení beží 6 hodín, čo zahŕňa aktívne kosenie aj nabíjanie. Cyklus kosenia a nabíjania trvá približne 3 hodiny.

Frekvencia
Robotická kosačka má jeden časový úsek za deň, kedy kosí, čo môže byť 1 až 24 hodín. Koľko hodín musí kosiť závisí od veľkosti a tvaru vášho trávnika a od toho, ako chcete trávu pokosiť.
Ak sa veľkosť trávnika blíži k maximálnej kapacite RMX600, potom bude pravdepodobne musieť bežať niekoľko hodín denne v obdobiach, keď tráva rastie najviac. Mali by ste nastaviť čas kosenia po odparení rosy z trávnika, pretože to zníži potrebu čistenia robotickej kosačky.

Kosenie okrajov
Prostredníctvom aplikácie robotickej kosačky môžete nastaviť, aby robot v určitých dňoch pri prvom spustení kosil okraje. Potom jazdí po záhrade pozdĺž ohraničujúceho kábla a zasiahne tak ďaleko, ako je to možné, predtým ako začne kosiť obvyklým spôsobom.
Ak ohraničujúci kábel neleží až po niektoré dlaždice, bude potrebné po dĺžke trávnika pokosiť úzky pásik trávy, napríklad kosačkou na trávu.

Trasa
Robotická kosačka pri kosení nikdy neprebieha tou istou trasou, takže máte istotu, že vám uprostred trávnika nevzniknú vyjazdené koľaje. Keď narazí na ohraničujúci kábel alebo prekážku, vstavaný softvér určí, ktorým smerom má pokračovať, kým opäť nenarazí na ohraničujúci kábel alebo novú prekážku. Ak ste nastavili správny počet hodín a dní, počas ktorých musí robotická kosačka bežať, potom by mala zabezpečiť pekný a dobre pokosený trávnik.

Funkcia viacerých zón
Prostredníctvom aplikácie máte možnosť pomocou funkcie viacerých zón určiť, kde má byť začiatočný bod robota. Sami si môžete vybrať až štyri začiatočné body a v závislosti od toho, čo si vyberiete, bude robot sledovať ohraničujúci kábel, napríklad 12 %, 45 % alebo 87 % svojej dĺžky, a potom odtiaľ začne kosiť. Vďaka tomu je robot skvelý na kosenie v prednej a zadnej záhrade alebo na vstup do malých plôch, ktoré sú oddelené úzkym priechodom.

Nastavenie úrovne
Kosiace ústrojenstvo RMX600 je odpružené pružinou, takže sa môže prispôsobiť terénu. Napríklad sa zdvihne, ak narazí na malý výškový rozdiel na trávniku alebo na malú prekážku.

Hladina hluku
Robotické kosačky na trávu Texas sú veľmi tiché a často si nevšimnete, že pobehujú. Aj keď sa v stroji nachádza tráva a nečistoty, garantujeme, že robotická kosačka nebude nikdy znieť hlasnejšie ako 55 dB, čo zodpovedá hladine zvuku bežnej konverzácie.

Bezpečnosť
Nemusíte sa obávať, že by ste sa dostali do nožov pod robotickou kosačkou. Od okraja robota až po samotné čepele je niekoľko centimetrov voľného priestoru, aby ste sa nezranili, ak sa príliš priblížite.
Nože sa zároveň automaticky zastavia, ak sa robotická kosačka počas používania zdvihne, a nespustia sa, kým robot nepoložíte späť na zem so spustenými kolesami a nestlačíte štart.
Ak sa musíte robota dotknúť, odporúčame vám vždy stlačiť tlačidlo zastavenia na zadnej strane robotickej kosačky. Ak potrebujete napríklad vyčistiť kosačku pod kosiacim štítom, najskôr musíte robota úplne vypnúť.

Spotreba energie
Zdroj sa nabíja 28 W a 1,1 A. Napájanie sa používa aj pre ohraničujúci kábel, ale keď je robotická kosačka TEXAS v nabíjacej stanici a nabíja sa, napájanie kábla sa vypne, aby sa šetrila energia. Samozrejme, že nejakú energiu odoberá, ale v závislosti od používania a cien elektriny by ste mali počítať len s minimálnou ročnou spotrebou energie.

Krádež
Z krádeže robotickej kosačky zlodeji nič nezískajú. Dodáva sa s individuálnym PIN kódom, ktorý si môžete zmeniť aj sami. Preto, ak niekto ukradne vašu robotickú kosačku, nebude mať k nej prístup ani ju neuvedie do chodu, pretože bude mimo ohraničujúceho kábla.

Dážď
Ak prší, dažďový senzor robotickej kosačky si to všimne. Robot prestane kosiť, presunie sa do nabíjacej stanice a počká tri hodiny, kým bude opäť kosiť. Môžete nastaviť, ako dlho má robot čakať, a dokonca môžete vypnúť dažďový senzor, aby robotická kosačka pokračovala v kosení aj v daždivom počasí. Neodporúča sa to však, pretože príliš veľa vody môže z dlhodobého hľadiska poškodiť robota a nože a zároveň nebude kosenie ani zďaleka také dobré, ako keď je tráva suchá.

Nabíjacia stanica
Nabíjacia stanica a napájací zdroj sú súčasťou balenia TEXAS RMX600. Nabíjacia stanica musí byť pripojená k 230 V zásuvke, umiestnená naplocho a pokiaľ možno na mieste, kde ju dosiahne vaša Wi-Fi sieť. Výhodou nabíjacej stanice TEXAS je, že ju môžete umiestniť do rohu trávnika a tým skryť svoju robotickú kosačku, keď sa nepoužíva.

Súčasť balenia
Spolu s RMX600 a nabíjacou stanicou získate aj množstvo vecí, ktoré musíte použiť na nastavenie a údržbu robota.

Ohraničujúci kábel
130 m ohraničujúci kábel, ktorý je potrebné použiť na ohradenie priestoru, kde bude robot kosiť.

Kolíky
180 kolíkov používaných na upevnenie ohraničujúceho kábla na trávniku, keď je správne položený.

Nože
6 nožov navyše, ktoré môžete použiť, keď sú už nože namontované na robote príliš opotrebované.

Testovanie robotických kosačiek
Pred uvedením úplne novej rady robotických kosačiek na trávu v roku 2022 v spoločnosti TEXAS vykonali veľmi dôkladný test robotických kosačiek na trávu, aby zistili, ako si robotické kosačky viedli v reálnom živote, aby sa mohli dozvedieť ešte viac o týchto produktoch a o tom, ako by ich mohli zlepšiť pred ich uvedením na trh.
Požiadali o väčší počet testovacích osôb rozmiestnených po celom Dánsku, ktoré mali rôzne typy záhrad, plôch a trávnikov. Z prihlásených vybrali 46 ,,testovačov‘‘, všetkých s rôznymi druhmi záhrad, a počas veľkej časti sezóny 2021 testovali model RMX600, ktorý sa stará o trávniky do 500 m2. Sami tiež otestovali 3 roboty na trávniku v okolí kancelárie v Odense.
A kým robotická kosačka kosila trávu v záhradách, neustále odpovedali na otázky a poskytovali spätnú väzbu o tom, čo fungovalo a čo by sa dalo urobiť lepšie. Keď sa test skončil a testovacie modely ukončili sezónu, neuveriteľných 86 % testovaných subjektov odpovedalo, že robotická kosačka splnila ich očakávania. Odporučili by ju aj ostatným, ak by si mali vyberať robotickú kosačku.
Všetky ich odpovede a ich spätná väzba sa potom použili na aktualizáciu návodu, aby bol zrozumiteľnejší a jasnejší, a v neposlednom rade sa použil na ešte lepšie roboty, takže dnes máme modernizované a dôkladne otestované robotické kosačky na trávu, ktoré zabezpečia krásny trávnik.

Charakteristika a technické údaje:

 • Výška rezu: 20-60 mm
 • Šírka rezu: 18 cm
 • Mulčovanie/Biokosenie: Áno
 • Výškové nastavenie: 9 polôh
 • Nože: 3 ks
 • Materiál štítu: Plast
 • Čistá hmotnosť: 8 kg
 • Šírka: 35 cm
 • Dĺžka: 56 cm
 • Výška: 24 cm
 • Šírka balenia: 45 cm
 • Dĺžka balenia: 28 cm
 • Výška balenia: 73 cm
 • Typ batérie: Lítiová batéria
 • Doba nabíjania: 2 hodiny
 • Rýchlosť noža: 2800 ot./min.
 • Výškové nastavenie: Centrálne
 • Nôž: kov
 • Pracovný čas: 60-90 min
 • Kapacita batérie: 2,5 Ah
 • Napätie: 20 V
 • LWA garantovaná: 55 dB(A)
 • Senzor prekážok: Áno
 • Senzor prevrátenia: Áno
 • Senzor náklonu: Áno
 • Dĺžka ohraničujúceho kábla: 130 m
 • Kolíky: 180 ks
 • Stúpanie (max): 20°


 


TEXAS je 100% dánska rodinná firma, ktorá vyrába záhradnú techniku od roku 1960. Všetko to začalo so záhradnými kultivátormi, no dnes sa sortiment rozšíril na všetky typy motorových záhradných strojov (elektrický, batériový a benzínový pohon). Hrdé tradície sa začali v továrni v Dánskom Odense, kde dodnes sídli. TEXAS vlastní 2 továrne, ktoré vyrábajú väčšinu našich záhradných strojov. To dáva plnú kontrolu nad vývojom, kvalitou a kontrolou, ako aj zodpovednú a modernú výrobu.

 

 


 

 

Typ napájaniavyberateľný akumulátor
Centrálne nastavenie strihu Áno
Doba kosenia min60-90
Hlučnosť dB55
Záber cm 18
Doba nabíjania min120
Hmotnosť kg8
Pracovná plocha m2600
Systém nabíjeníautomatické
Elektroodpadáno
Dokumenty v aktuálnom umiestení:

 • Žiadne dokumenty


Mohlo by Vás zaujímať