TEXAS nie je žiaden nováčik na európskom trhu so záhradnou technikou.  O tom hovorí aj široký sortiment, kvalitný materiál a trvácnosť strojov samotných. Práve preto sme sa rozhodli nadviazať dlhodobú spoluprácu s firmou TEXAS Garden a ponúknuť značku a jej produktu aj našim zákazníkom.    

 

HISTÓRIA FIRMY TEXAS

TEXAS je 100% dánska rodinná firma, ktorá vyrába záhradnú techniku od roku 1960. Všetko to začalo so záhradnými kultivátormi, no dnes sa sortiment rozšíril na všetky typy motorových záhradných strojov (elektrický, batériový a benzínový pohon). Hrdé tradície sa začali v továrni v dánskom Odense, kde dodnes sídli. Naša produkcia je posledných 15 rokov na Ďalekom východe, kde TEXAS vlastní 2 továrne, ktoré vyrábajú väčšinu našich záhradných strojov. To dáva plnú kontrolu nad vývojom, a kvalitou, ako aj zodpovednosť a priestor pre modernú výrobu.

 

Texas vyrába záhradné stroje od roku 1960, kedy bola spoločnosť založená.
Na začiatku to bola výroba kultivátorov, ako nový produkt v 1960. rokoch, ktorý sa rýchlo stal populárnym – nielen v Dánsku, ale v celej Európe. V priebehu 1970. rokov sa Texas stal jedným z popredných výrobcov kultivátorov v Európe - a vyrábal stroje pre niekoľko známych značiek.

Cieľom bolo vyrobiť cenovo dostupné stroje pre spotrebiteľov, ale aj ponúknuť širokú škálu príslušenstva, vďaka čomu sa stroje stanú nielen kultivátorom, ale aj malým multifunkčným traktorom vybaveným kolesami a širokou škálou príslušenstva namontovaného vpredu aj vzadu.


V roku 1983 sa stratégia zmenila zo š
pecializovanej výroby kultivátorov a zametacích strojov so zameraním na širokú škálu rôznych záhradných strojov. Poslaním bolo byť schopný dodávať všetky druhy motorizovaných (elektrických a benzínových) záhradných strojov – vrátane kosačiek na trávu, krovinorezov, drvičov a plotostrihov. Sortiment texaských výrobkov sa odvtedy ešte zväčšil a teraz pokrýva väčšinu potrieb v súkromných záhradách v kombinácii s niektorými poloprofesionálnymi výrobkami.
Značka TEXAS sa stala čoraz známejšou a teraz je jednou z najstarších medzinárodných značiek v tomto odvetví so 60-ročnými skúsenosťami. A ako NOVINKA konečne aj na Slovensku.

 

VLASTNÁ VÝROBA 

TEXAS vlastní dve fabriky - nenecháva si vyrábať, práve naopak, vyrába pre iných. Či už Mountfield, Guede alebo iní. Práve vďaka vlastným fabrikám má značka pevnú ruku nad výrobnými procesmi, materiálny, trvácnosťou materiálov, kvalitou a rýchlosťou výroby. Vývoj je tak flexibilnejší a modernejší. To ukazuje aj široký sortiment multifunkčných produktov- škála nástavcov a kombinácii nasadenia. 

 

Výroba sa síce časom síce presunula mimo Dánska, ale stratégia je rovnaká: dodávať kvalitné záhradné stroje za prijateľné ceny s vynikajúcim popredajným servisom.

Väčšina výrobkov TEXAS sa vyrába v našich vlastných 2 továrňach, čo nám zaisťuje:

  • Úplnú kontrolu nad procesom vývoja
  • Efektívne získavanie kvalitných komponentov
  • Transparentnosť v dodávateľskom reťazci
  • Výroba s moderným montážnym vybavením
  • Vysoká úroveň kvality
  • Aby sa výrobky vyrábali udržateľným spôsobom

Pokiaľ ide o ďalšie produkty, spolupracujeme s poprednými výrobcami po celom svete, aby sme vytvorili zaujímavé nové produkty pre európsky trh.
Ústredie a centrálny sklad sa stále nachádzajú v Odense v Dánsku, kde to všetko začalo. Tu je náš medzinárodný predajný a servisný tím pripravený pomôcť slúžiť našim zákazníkom v dánskom, anglickom, nemeckom a španielskom jazyku.


SKLADY V ODENSE

Vyrobený tovar je skladovaný v Odense - tam kde firma sídli od začiatku. Cieľový trh TEXASu je Európa a z Odense ju vie rýchlo zásobiť. S tým súvisí aj servis. Náhradné diely a príslušentsvo je tak v priebehu dvoch dní kdekoľvek v Európe. Sme hrdí na to, že môžeme byť partnerom tak silnej a stabilnej značky a podniku. TExas je stále 100% vlastnená rodinou zakladateľa, ozaj rodinná firma. 

 

 

Pozrite si komplet SORTIMENT firmy TEXAS tu