Starostlivosť o zvieratá - Kozmetika a úprava psov
Niektoré plemená psíkov treba strihať pravidelne, nakoľko si ich srsť vyžaduje nevyhnutne úpravu. Mnohí majitelia psíkov však riešia strihanie srsti aj z praktických dôvodov, napríklad psík lepšie vidí lebo mu dlhá srsť nepadá do očí, alebo sa v zime nezachytáva sneh na labky. Ak aj váš psík patrí medzi tie plemená, ktoré potrebujú pravidelnejšie strihanie srsti, potom iste bude kvalitný strihací strojček na srsť nenahraditeľným pomocníkom v domácnosti. Najlepší strihací strojček pre psov zvládne upraviť aj hrubšiu srsť a postará sa o krásu väčšieho plemena bez toho, aby sa nejako prehrial počas používania. Predsa len musí niečo vydržať a byť v neposlednom rade aj bezpečný.

•    Výkon strihacích strojčekov pre zvieratá- Výkon strihacieho strojčeka pre zvieratá na srsť vyberajte predovšetkým podľa charakteru srsti a veľkosti psa. Väčšie plemená alebo plemená s hrubšou srsťou potrebujú vyšší výkon. Menšie psíky si obvykle vystačia s lacnejším a menej výkonným strojčekom na srsť. 
•    Napájanie strojčekov pre psov- Strihacie strojčeky pre psov sú buď nabíjateľné, alebo fungujú normálne zapojením do siete ako akýkoľvek iný spotrebič. Len vo výnimočných prípadoch majitelia psíkov volia strihací strojček na baterky, spravidla len vtedy, ak so psíkom cestujú niekam na výstavu a potrebujú urobiť ešte nejaké menšie úpravy pred súťažou. 
•    Materiál a kvalita strihacích strojčekov pre psov- Najčastejšie sa stretnete s plastovými strihacími strojčekmi, ktoré patria medzi najpredávanejšie, nakoľko ide o vysokokvalitný plast. V ponuke sú však aj strihacie strojčeky pre psov s kovovým telom, no tie sú ťažšie a pri dlhom strihaní psíka to pocítite ako záťaž na ruky a zápästie.
•    Možnosti a funkcie naviac- Niektoré moderné modely majú LCD displej, rozličné nadstavce a samozrejme ergonomickú rukoväť, čo vaše ruky pri dlhšej úprave psíka iste ocenia. Kvalitné modely majú keramické alebo titánové nože, resp. čepele, pre maximálny komfort a precíznu úpravu. Často je súčasťou balenia kefa na očistenie.
V ponuke nájdete aj Ionizačnú kefu pre úpravu srsti zvierat. Vďaka tomuto prístroju záporné ióny eliminujú zápach srsti a odvádzajú statickú elektriku. Štetiny s hrotmi z mäkkej živice zaručia bezpečný kontakt s kožou zvieraťa. Kefa je demontovateľná a tým plne umývateľná. Prístroj funguje na batériovú prevádzku. Samozrejmosťou je indikácia stavu batérie. 

 

Starostlivosť o zvieratá - Misky a zásobníky pre psov
Pokiaľ vás nebaví kupovať pamlsky pre vášho miláčika, je tu možnosť vlastnej prípravy. S tým vám pomôže prístroj na výrobu sušeniek pre psa. Súčasne môžete pripravovať 4 kroketky, ktoré sú v tvare kostičky. Samozrejmosťou sú svetelné kontrolky ktoré indikujú stav prevádzky. 

Starostlivosť o zvieratá - Vôdzky pre psov
Chodíte pravidelne večer po tme so svojím miláčikom? Máte strach aby vás videlo približujúce sa auto? Riešením je svetelné vodítko. Vďaka nemu vás ani vášho miláčika neprehliadne žiadne auto ani cyklista. Prostredníctvom 6 LED svietidiel, prevádzke na batérie. Jednoduché ovládanie pomocou prepínača s voľbou prerušovaného alebo stáleho svetla.