Horské slnká     Infralampy      Kozmetické prístroje      Holiace strojčeky       Strihacie strojčeky    Epilátory a depilátory        Zastrihávače           Starostlivosť o vlasy        Starostlivosť o nohy    Starostlivosť o zuby        Svetelná terapia          Starostlivosť o pleť        Starostlivosť o nechty

Horské slnká

Bojíte sa, keď počujete slovné spojenie infračervené žiarenie alebo UV žiarenie? Niektoré druhy elektromagnetického žiarenia nám nemusia škodiť, ale naopak, môžu byť zdraviu prospešné. Horské slnko (výrobca ho nazýva tvárové solárium) pozostáva zo žiarivkových trubíc, ktoré produkujú UVA žiarenie a malú dávku UVB žiarenia, čo je ideálna kombinácia na rýchle a bezpečné dosiahnutie opálenej pokožky. Rovnako osvedčený spôsob ako si počas zimných mesiacov môžete doplniť vitamín D. Slnká delíme podľa počtu trubíc ktoré, ovplyvňujú intenzitu žiarenia. 

 

Infralampy


Infralampa, nazývaná aj solux generuje pomocou infražiarovky či infražiariča infračervené žiarenie, ktoré preniká do podkožných vrstiev, kde vyvoláva teplo. Dokáže teda zvýšiť prekrvenie konkrétneho miesta, čím zmierni bolesť, pomôže pri hojení rán alebo poúrazových stavoch, uvoľní stuhnuté svaly a podporí imunitný systém. Infračervené žiarenie je neviditeľné a absolútne bezpečné, týmto spôsobom sa šíri teplo napr. aj zo slnka. Dôležitý parameter je výkon obvykle od 100W do 300W. Niektoré modely sú vybavené aj časovačom.
Kozmetické prístroje:

 

Kozmetické prístroje

    Kozmetické zrkadlá:  

 Kozmetické zrkadlo je nevyhnutnou pomôckou pre domáce aj profesionálne použitie. Objavte široký sortiment kvalitných kozmetických zrkadiel rôznych tvarov a prevedení.

    Sauny na tvár:  

Tvárová sauna ponúka ideálnu možnosť ako sa starať o svoju tvár, rozširuje póry a umožňuje optimálne očistenie pokožky.

    Celulitída:

Otázku „ako na celulitídu“ riešia ženy v každom veku a s každým typom postavy. Celulitída vzniká vplyvom viacerých faktorov, ako je dedičnosť, nedostatok pohybu, zlá strava, zadržovanie vody v tele, ale aj hormonálne zmeny. Nerovnomerné hrbolčeky celulitídy spôsobuje zlá cirkulácia lymfy a nárast tukových buniek v podkoží. Možno vám to znie vážne, ale v skutočnosti ide predovšetkým o kozmetický problém, pri ktorom nie je potrebný zásah lekára. Veľa žien sa pomarančovej kože nezbaví úplne, môžete jej výskyt a viditeľnosť zásadne ovplyvniť správnou stravou, pohybom a používaním našich masážnych prístrojov proti celulitíde.

 

Holiace strojčeky

Elektrický holiaci strojček vám v mnohom uľahčí prácu, nakoľko je vďaka nemu holenie pohodlnejšie, rýchlejšie a prakticky odpadá nebezpečenstvo porezania. Pri výbere dbajte predovšetkým na typ holiaceho mechanizmu, spôsob nabíjania a doplnkové funkcie.

    Planžetové holiace strojčeky:

Výhodou planžetového mechanizmu je šetrnosť oholenia k pleti. Mali by si ho vyberať muži s citlivou pokožkou.

    Hlavicové holiace strojčeky:

Rotačné holiace strojčeky dokážu oholiť hladšie ako planžetové. Nevýhodou je väčšie podráždenie pokožky.
    

Strihacie strojčeky

Strojček na vlasy je nenahraditeľnou pomôckou pre všetkých, ktorí dbajú o svoj zovňajšok. Pri výbere strihača vlasov je dôležité nastavenie nádstavcov a spôsob napájania. Pozerajte však aj na materiál čepieľok alebo ďalšie doplnkové vlastnosti.

Epilátory a depilátoy

Viete v čom sa od seba líšia? Depilátory odstránia chĺpky len na povrchu, ale koreň zostane, kým epilátory odstránia aj korene chĺpkov. Pokiaľ chcete chĺpky odstrániť na čo najdlhšiu dobu, je pre vás epilačný strojček tou najlepšou voľbou.  Vďaka nim si môžete užívať dokonale hladkú pokožku až po dobu niekoľkých týždňov. Delíme ich na klasické a IPL. Klasické epilátory fungujú na princípe rotujúceho valca s pinzetami. Valec sa otáča a pinzety vytrhávajú chĺpky aj s korienkami. IPL epilátory sú veľmi šetrné pri odstraňovaní chĺpkov. Intenzívne pulzné svetlo IPL epilátora naruší štruktúru chĺpkov, čo zapríčiní obmedzenie ich rastu.

Zastrihávače

Zastrihávače vám uľahčia starostlivosť o váš zovňajšok. V ponuke nájdete prístroje na zastrihnutie fúzov a chĺpkov. Pri výbere sa zamerajte na mieru nastavenia dĺžky strihu, druh napájania, funkcie a množstvo a typ nadstavcov.

 

Starostilovosť o vlasy
    
Fény:

Na trhu existuje obrovské množstvo fénov s rôznym príkonom aj nastavením teploty. Čím vyšší výkon motora, tým kratšia doba je potrebná na vyfénovanie vlasov do sucha. Horúci vzduch prúdiaci z fénu sa používa na štylizáciu a tvarovanie vlasov. Ak ale chcete, aby vám vytvorený účes dlho vydržal, je ho potrebné zafixovať. A práve na to slúži funkcia studeného vzduchu. Ionizácia eliminuje nežiadúcu statickú elektrinu, takže sa vaše vlasy pri fénovaní nezamotajú, ale tiež dodáva vlasom prirodzenú vlhkosť, a tak zostanú hladké a lesklé. Cestovné fény mávajú napríklad sklopné držadlo, aby nezabrali príliš veľa miesta. 


  
 Kulmy: Kulma na vlasy vytvorí účes v podobe vlasových prstienkov, kučier či vĺn.    


    
Kulmofény: Kulmofén, čiže teplovzdušná kefa na vlasy predstavuje spojenie fénu a guľatej kefy. Kulmofén oproti fénu vaše vlasy okrem vysušenia tiež natočí.  


    
Žehličky na vlasy a stylery:

Perfektný účes si môžete vytvoriť aj u seba doma. Jedným z pomocníkov je žehlička na vlasy, s ktorou si vlasy nielen narovnáte, ale tiež vytvoríte pekné vlny. Moderné žehličky sa snažia zároveň vaše vlasy ošetrovať a predchádzajú ničeniu a krepateniu vlasov. Vyspelejšie modely majú displej na sledovanie teploty a ionizáciu, ktorá eliminuje nežiadúcu statickú elektrinu.      


    
Hrebene a kefy na vlasy:

Ionizačná kefa na vlasy vyčarí z každého typu dokonale hladké a rovné vlasy. Na rozdiel od bežnej žehličky na vlasy bráni zelektrizovaniu a ľahšie sa s ňou manipuluje. Ionizačná kefa na vlasy zastáva dve funkcie v jednom – vlasy rozčeše a zároveň uhladí, preto je jej použitie jednoduchšie a rýchlejšie ako česanie sa bežným hrebeňom a následné vyhladenie vlasov žehličkou.

 

Starostlivosť o nohy


    
Masáže nôh:

Nohy hrajú v našich životoch "základnú úlohu", celá naša váha spočíva na nich. Naše nohy pozostávajú z 26 kostí, 22 kĺbov a 107 väzov pre každú nohu. Relaxačná masáž chodidiel môže spraviť zázraky, ak vás bolia nohy alebo sa po dlhom dni cítia ťažké. Vyberte si perličkovú masáž s magnetoterapiou, vibráciami alebo aj s displejom na kontrolu teploty vody. V ponuke sú aj masážne čižmy na kŕčové žily alebo relaxačná shiatsu masáž. 


    
Pedikúry: Vďaka súpravám na pedikúru sa môžete pohodlne postarať o svoje nohy doma. 


Starostlivosť o zuby


    
Elektrické zubné kefky:

V posledných rokoch došlo k vývoju výrobkov ústnej hygieny. Ručná zubná kefka si získala nového konkurenta v podobe elektrickej zubnej kefky, ktorá bola odporúčaná ľuďom, ktorí si chcú dôkladnejšie vyčistiť zuby a medzery medzi zubami. Dnes si môžeme vybrať oscilačnú alebo sonickú zubnú kefku. Sonická kefka je šetrnejšia k citlivým ďasnám.


    
Ústna sprcha:

Ústna sprcha je ideálnym pomocníkom na doplnenie ústnej hygieny. Perfektne vyčistí medzizubné priestory, ale aj namasíruje ďasná a odstráni zvyšky zubného plaku.
    

Svetelná terapia

Pre zdravie a pohodu je tu imitácia denného svetla, ktorá Vám zdvihne náladu. Imitácia napodobňuje denné svetlo, žiarenie okolo 10 000 luxov Vám pomôže nahradiť nedostatok slnečného svetla.

Starostlivosť o pleť

Každodenné čistenie je základom peknej a zdravej pleti. Môžeme využiť mechanické, ionizačné, alebo vákuové čistenie.

Starostlivosť o nechty

Starostlivosť o nechty zahŕňa nielen ponuka manikúrových setov, ale aj parafínový kúpeľ a lampa na gélové nechty. Niektoré manikúrové sety sa dajú využiť aj na pedikúru.