Starostlivosť o dieťa - Detské váhy
Detské váhy sú podľa niektorých mamičiek nevyhnutnou záležitosťou, niektorý zasa naopak tvrdia, že detské váhy do základnej výbavy mamičiek nepatria. Podľa nás je to neoddeliteľnou časťou výbavy každej mamičky. Kontrolovanie váhy dieťaťa, je veľmi dôležitá činnosť, najmä v jeho prvých týždňoch života. Mamičky podľa váhy dieťaťa zisťujú, či je dieťa dostatočne najedené alebo len kontrolujú ich váhu aby sledovali tak ich vývin.
Digitálne dojčenské váhy sú medzi mamičkami najpoužívanejšie nakoľko sú cenovo dostupné a ich obsluha je veľmi jednoduchá a preto celé váženie trvá iba niekoľko sekúnd. Váhu dieťaťa zachytávajú viaceré senzory na celej ploche vaničky. Váha je následne digitálne spracovaná a potom zobrazená na LCD displeji.


Starostlivosť o dieťa - Detské teplomery
Teplomer pre deti patrí do základnej výbavičky pre každé bábätko. Vybrať si môžete buď kontaktný alebo bezkontaktný teplomer pre deti. Všeobecne platí, že normálna telesná teplota nášho organizmu je 37 ° Celzia. U dojčiat a detí je priemerná telesná teplota od 36,6 °C do 37,2 °C. To je však priemerná teplota. Podstatné však je, aby teplota nebola zvýšená alebo znížená permanentne.
Aký teplomer si však vybrať? Bezkontaktný, digitálny alebo ušný?

Ušné teplomery
    údajne ukazujú najpresnejšie hodnoty, pretože ucho je zapustené vnútri tela

Bezkontaktné detské teplomery
    fungujú na princípe infračerveného žiarenia
    sú ideálne pre malé bábätká či neposednejšie deti, ktoré si nenechajú zmerať teplotu v konečníku alebo v podpazuší

Digitálne teplomery
    sú štandardným riešením, sú zvyčajne lacnejšie a môžu sa vám hodiť kedykoľvek budete potrebovať zmerať teplotu 
    u týchto digitálnych teplomerov môže v porovnaní s inými, dlhšie trvať meranie teploty. náklady sú nízke.
Aby ste dosiahli čo najpresnejšie meranie, je nutné kontaktný aj bezkontaktný čelový teplomer pre deti dôkladne čistiť. Senzory merania utierajte jemnými obrúskami či navlhčenou utierkou, nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky.


Starostlivosť o dieťa - Detské inhalátory
Tešíte sa na leto ,ale len dovtedy kým sa neprejavia svrbiace oči, začne vám tiecť z nosa a začne vás trápiť suchý kašeľ. Plný nos a zahlienené hrdlo sú v zime veľmi časté a nedokážete sa toho zbaviť. Alergia a časté nachladnutie majú rovnaké riešenie a to inhalátor. Inhalátor môžete používať na krátkodobú prevenciu a liečbu nádchy či kašľa alebo na dlhodobú liečbu astmy. Pri inhalácii dochádza k zmene liečivého roztoku na hmlovinu, ktorú môžete dýchať. Hlavným parametrom pri výbere je preto rozprašovací (nebulizačný) výkon. Liečivo, ktoré vďaka inhalácii do dýchacích ciest dostanete má protizápalové účinky a zmierňuje opuch sliznice. Hlien usadený v dýchacích cestách je redší a lepšie sa vykašliava.


Starostlivosť o dieťa - Detské pestúnky a kamery
K tomu, aby ste mali vždy bezpečný prehľad o bábätku, vám skvele poslúži detská pestúnka. Detská pestúnka alebo aj „baby monitor“ je druh vysielačky, ktorá umožňuje prenos zvuku na kontrolu vášho bábätka, ktoré sa nachádza v inej miestnosti.
Predtým, než si kúpite elektronickú opatrovateľku, by ste si mali v prvom rade ujasniť, či chcete analógovú alebo digitálnu pestúnku. Na začiatku výberu treba tiež zodpovedať otázku, či vám postačí zvukový prenos, alebo je nutnosťou i video. Video pestúnky a kombinované modely sú, samozrejme, o niečo drahšie, no poskytnú vám funkcie navyše.
Podstatným parametrom je hlavne dosah opatrovateľky. Digitálne pestúnky majú najčastejšie uvádzaný dosah až do 300 metrov, ale len v exteriéri. V interiéri je dosah v rozmedzí od 50 do 100 metrov.


Starostlivosť o dieťa - Ohrievače detských fliaš

Ohrievače fliaš ušetria rodičom veľa času a námahy. Slúžia na ohriatie čaju, mlieka či iných nápojov alebo pokrmov pre deti. Cirkulácia teplej vody zaisťuje rovnomerný ohrev dojčenskej fľaše. Do ohrievača stačí vložiť fľašku s mliekom alebo iným nápojom, nastavíte si teplotu a čas a za pár minút môžete kŕmiť bábätko. 
Dbajte na to, aby pri každom ohreve bola v ohrievači voda.


Starostlivosť o dieťa - Sterilizátory

Sterilizácia fliaš, cumlíkov a ďalších vecí je nevyhnutnosťou v prvých mesiacoch života bábätka. Sterilizátor sa stará o to aby sa k bábätku keď ešte nemá riadne vyvinutú imunitu, s mliekom nedostali nežiadúce baktérie či mikróby. Pri výbere sterilizátora nezabudnite zohľadniť jeho maximálnu kapacitu a veľkosť fliaš.


Starostlivosť o dieťa - Odsávačky na mlieko
Odsávačka mlieka je jednou z najpraktickejších pomôcok pre mamičky. Samozrejme, najvhodnejšie je klasické dojčenie, ale nie vždy to ide. Vďaka odsatému mlieku môže dieťa nakŕmiť aj iný člen rodiny alebo ho zamraziť a použiť ho neskôr.
Odsávačka mlieka sa delí na dva typy: manuálnu a elektrickú. Rozdiel je nielen v cene, ale aj v jej využití.

Ručná odsávačka
    vyhovuje skôr ženám, ktoré ju nebudú pravidelne používať a budú chcieť len rozbehnúť laktáciu alebo uvoľniť preplnené prsníky 
    ručná odsávačka nie je však tak komfortná a efektívna 

Elektrická odsávačka
    je hlavne určená pre mamičky, ktoré majú vyššiu tvorbu materského mlieka a potrebujú uľaviť naliatym prsiam niekoľkokrát denne
    dokážu dobre naštartovať proces laktácie
    použitie je veľmi jednoduché a komfortné. 


Starostlivosť o dieťa - Odsávačky hlienov

Odsávačky hlienov sú obzvlášť dôležité u dojčiat. Aj obyčajná nádcha môže byť pre bábätká a malé deti, ktoré ešte nevedia smrkať, veľmi nepríjemná. Odsávačka hlienov by teda rozhodne vo vašej výbave chýbať nemala. Existuje hadičková, balóniková a elektrická odsávačka hlienov.

Balóniková odsávačka
    odsávanie hlienov je veľmi jednoduché
    hlavnou súčasťou odsávania je balónik, ktorý predtým ako zavediete nástavec do nosa stlačíte
    potom balónik uvoľníte a pomocou podtlaku, ktorý vytvoril vzduch v balóniku, odsajete hlien 
    avšak hlieny, ktoré sú hlbšie nedokáže uvoľniť pretože takáto odsávačka nevyvinie dostatočný podtlak

Elektrická odsávačka
    patrí k najobľúbenejším odsávačkám hlienov na trhu 
    kombinuje výhody ostatných modelov, ktoré sú nezávislé na ďalšom vybavení 
    sú omnoho efektívnejšie ako ručné odsávačky 
    odsávačka má priestor na batérie, na ktorý sa nasadzuje nádoby na hlieny a nadstavec na odsávanie
    elektrické odsávačky sú veľmi praktické, kompaktné a vhodné na cesty.

Hadičková odsávačka 
    patrí medzi najlacnejšie typy na trhu
    odsávanie funguje na princípe dvoch hadičiek, ktoré sú pripevnené k nádobke s vrchnáčikom
    druhá hadička sa vkladá do vašich úst, kedy za pomoci satia vzduchu cez hadičku hlien odsávate 
    nádobku stačí vypláchnuť horúcou vodou
    pri nesprávnej manipulácií môžu poraniť nosovú sliznicu
    sú kompaktné a ľahko sa používajú