INFOLINKA: +421 918 341 571 | info@brel.sk | Facebook | Instagram | B2B

Registrácia

V košíku je 0 položiek
Celkom: 0,00 €

 

BEURER - ZNAČKA SO 100 ROČNOU TRADÍCIOU

MASÁŽNA PIŠTOĽ - ČO TREBA VEDIEŤ

ZÁRUKA BEURER

ČISTENIE A ÚDRŽBA KÁVOVAROV

ELEKTROSTIMULÁCIA A CHUDNUTIE     

KROTITELIA VLASOV     

STÁLE STUDENÉ NOHY- PREČO?          

PLYNULÝ PRECHOD NA LETNÝ ČAS – AKO NA TO

CHRÁPANIE A KVALITNÝ SPÁNOK

DOKONALÁ PLEŤ? 5 MUST-HAVE PRODUKTOV

OVULAČNÝ TEST - AKO OTEHOTNIEŤ PRIRODZENE

OXYMETER A COVID 19

BARBARA BECKER  O STRETCHINGU A JÓGE

Mobilné EKG 

GLUKOMER 


MOBILNÉ EKG BEURER ME 90.

Mobilné EKG BEURER ME90

Jednoduchý, kompaktný prístroj, pre všetkých aj bez počítačovej znalosti.

pouzivanie beurer ekg me90

Trápia Vás problémy so srdcom? Alebo len chcete vedieť elektrický potenciál, ktorý generuje srdce pri svojej činnosti?

Určite ste počuli o meraní EKG. Prístroje s mnohými káblami a prísavkami, veľké nemotorné konštrukcie. Síce je meranie bezbolestné, ale v prípade takých prístrojov dosť obmedzujúce.

Riešením je Mobilný EKG prístroj Beurer ME90. Prístroj na monitorovanie srdcového rytmu v reálnom čase s možnosťou všetky údaje merania nahrať a analyzovať v počítači.

Pre koho je prístroj vhodný?

Beurer ME 90 je určený pre všetkých ľudí, ktorí majú zdravotné problémy spôsobené vysokým krvným tlakom či cholesterolom, ľudia s cukrovkou či osoby po prekonanom infarkte. Teda všetci, ktorí potrebujú mať monitorované srdce pravidelne a dlhodobo. Tento ľahký, kompaktný mobilný prístroj Beurer ME90 s ľahko čitateľným displejom je prispôsobený na využitie nielen doma, ale aj na cestách.

Ako prístroj používať?

Stačí prístroj priložiť na hruď tak, aby sa pravá ruka dotýkala jednej strany prístroja, a druhá strana prístroja s elektródami sa priloží ku pokožke hrude, zhruba do oblasti srdca, tesne pod ľavý prsník. Prístroj ihneď po meraní vyhodnotí tep a pripraví údaje pre vyhotovenie kardiogramu. Ten sa dá následne vytlačiť cez počítač.
Beurer ME 90 má 36 pamäťových miest na uloženie údajov. Ľahko ho pomocou Bluetooth prepojíte so svojím mobilným telefónom, či tabletom. K vytvoreniu kardiogramu potrebuje prístroj asi 30 sekúnd. Je to oficiálny lekársky výrobok.          

Pre správne fungovanie prístroja je nutné si stiahnuť zadarmo aplikáciu: Beurer CardioExpert. Vďaka tomu budete nielen sledovať svoje hodnoty meraní, ale ich aj vytlačiť a poskytnúť svojmu doktorovi!

Zvládnem prístroj obsluhovať aj keď nemám znalosti ovládania počítača?

Odpoveď je ÁNO. Prístroj je jednoduchý a intuitívny. Tak isto aj ovládanie cez aplikáciu. Pre vytvorenie kardiogramu, stačí pár kliknutí a aplikácia za vás ostatné vykoná sama.

Dostupné modely a cenu nájdete v odkaze TU.

          

 

 

 

 

Ako a komu pomôže glukomer?

 

AKO A KOMU POMÔŽE GLUKOMER

Glukomer je prístroj na meranie hladiny krvného cukru (glukózy) v domácich podmienkach. Na Slovensku udávame glykémiu v krvi v jednotkách mmol/l, v niektorých krajinách používajú hodnotu mg/dl.

        

Ako glukomer funguje?

 Hladinu glukózy meria pomocou malého množstva krvi odobratej z prsta po vpichu tzv. lancetou (špeciálna tenká ihla) a nanesenej na špeciálny merací prúžok.

Meranie je založené na sledovaní množstva peroxidu vodíka, ktorý vzniká z glukózy jej reakciou s látkami obsiahnutými v meracom prúžku. Glukomery prvej generácie fungovali na fotometrickom princípe, glukomery druhej generácie merajú priamo elektrický prúd, ktorý vzniká pri tejto chemickej reakcii.

Pre koho je glukomer vhodný?

 • Najrozšírenejšími používateľmi glukomerov sú diabetici užívajúci inzulín, pre ktorých je glukomer nevyhnutnosťou pre optimalizáciu denného stravovacieho režimu.
 • Používajú ho aj diabetici liečení liekmi, no tí si nemusia merať hladinu glukózy tak často ako pri liečbe inzulínom.
 • Glukomer vám pomôže tiež v prípade, že máte zvýšené riziko vzniku cukrovky (tzv. prediabetes). Vďaka nemu budete môcť taktiež optimalizovať svoj jedálniček a denný režim a možno aj zabrániť vzniku diabetu.

Náš základný glukomer Beurer GL44, dodávaný v troch farbách( biela, čierna, fialová) je výborný pomocník na domáce meranie. Svojou nemeckou kvalitou, veľkým displejom, rýchlym meraním približne5 sekúnd,  veľkou presnosťou a rozsahom merania 1,1- 35 mmol/L je vhodný pre každého. Potvrdzujú to aj nezávislé spotrebiteľské testy kde dosahuje hodnotených 5 hviezdičiek. Prístroj má pamäť na 480 nameraných hodnôt vrátane času a dátumu, dokáže vypočítať priemerné hodnoty za 7,14,30 a 90 dní, disponuje funkciou automatického vypnutia. Súčasťou balenia sú meracie prúžky, sterilné ihly, praktické puzdro a odberová pomôcka na meranie z alternatívnych častí tela. Vďaka aplikácii Beurer HealtManager dokážete údaje dlhodobo analyzovať vo vašom PC alebo smartphone. Prístroj je kompatibilný s DIABASS. (www.diabass.com)

Na aké parametre dbať pri správnom výbere?

 • Veľkosť vzorky – ide o objem krvnej vzorky, ktorá je potrebná na úspešné vyhodnotenie glykémie. Udáva sa v mikrolitroch a čím je menšia, tým je odber menej nepríjemný.
 • Čas merania – ide o čas od vloženia testovacieho prúžku do zobrazenia výsledkov na displeji. Obvykle sa pohybuje okolo 5 s.
 • Automatická kalibrácia – pri glukomeroch, ktoré túto funkciu nemajú, musíte pri každom novom balení testovacích prúžkov vykonať manuálnu kalibráciu buď naskenovaním kódu, alebo vložením špeciálneho čipu. Glukomery s automatickou kalibráciou tento postup nevyžadujú, nazývajú sa preto aj code free (bezkódové).
 • Synchronizácia s PC alebo smartfónom – umožní vám prepojiť glukomer s počítačom či smartfónom buď prostredníctvom USB kábla, alebo bezdrôtovo cez Bluetooth. Do počítača potom môžete ukladať namerané hodnoty do prehľadných tabuliek, počítať z nich priemer či znázorniť ich pomocou grafov.
 • Pamäť – niektoré glukomery umožnia ukladanie desiatok či dokonca stoviek nameraných hodnôt do internej pamäte. Hodnoty si potom môžete kedykoľvek zobraziť – nemusíte si ich teda zapisovať niekam na papier. Lepšie modely si tiež dokážu zapamätať, či ste glykémiu merali pred alebo po jedle, prípadne znázorniť hodnoty v prehľadných grafoch, aby ste tak videli, kedy vám glykémia stúpa a kedy klesá.
 • Displej – veľký displej je potrebný najmä pre starších ľudí, ktorí majú problémy s čítaním bez okuliarov..
 • Alarm – na glukomeri si nastavíte, kedy si chcete glykémiu odmerať a ten vás v nastavenom čase upozorní zvukovým signálom.
 • Codefree – vďaka tejto funkcii nemusíte glukomer kalibrovať pri každom novom balení testovacích prúžkov.

Glukomer Beurer GL50 je zariadenie 3 v 1- meracie zariadenie, zariadenie s ihlou a usb na prenos dát. Glukomer má veľký, ľahko čitateľný LCD displej. Odber je možný z prstu alebo ramena. Má 480 pamäťových miest a dokáže vyhodnotiť priemerné údaje za 7,14,30 a 90 dní. Je klinicky testovaný a v testoch dosahuje najlepšie hodnotenia. (spotrebitelskytest.sk) Glukomer je bez nutnosti kalibrovania (codefree), je kompatibilný s DIABASS, SiDiary a Beurer HealtManager. Dokáže zobraziť či bolo meranie pred jedlom alebo po jedle.

Dostupné modely a cenu nájdete v odkaze TU.

 

 

 

Masážna podložka stretching a jóga- Barbara Becker vydanie

MASÁŽNA PODLOŽKA STREČING A JÓGA

Barbara Becker sa stala známou svojím manželstvom so svetoznámym nemeckým tenistom Borisom Beckerom, no neostala pri "titule" ex-manželka. V nemecku je úspešná podnikateľka, designérka, herečka a hlavne fitness poradkyňa.Jóge sa venuje oduševnene už viac ako desať rokov a dobre pozná význam strečingu pri športových výkonoch. Aj preto sa rozhodla nadviazať spoluprácu s Beurerom a vyzdvihnúť benefity masážnej podložky MG280. Či už sa jedná o techniku jogy, masáže alebo dýchania, naše telo môže relaxovať mnohými spôsobmi. Doprajte svojmu telu čas, ktorý potrebuje, pomocou produktov nemeckej spoločnosti Beurer navrhnutých špeciálne pre relaxáciu a zotavenie. Nájdite si na seba čas

Barbara vo videu: "Jóga je pre mňa zdroj energie a je kľúčová pre rovnováhu a silu. Veľká časť jógy je strečing. Svaly, šľachy a vazy sú jemne natiahnuté a tým ostanú pružné a poddajné. To inšpirovalo Beurer vyvinúť podložku na strečing. Má presne tento žiadaný efekt relaxácie a zaistí uvoľnenie už za krátky čas. Dokonalé na vyplnenie času popri práci alebo vykonávaní iných činností." 

POZRITE SI celé video o produkte s Barbarou TU.

Konkrétny model a cenu nájdete TU.

 

 

OXYMETER A COVID - VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

OXYMETER A COVID- VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

Pulzný oximeter je prístroj, ktorý meria nasýtenie krvi kyslíkom alebo tiež saturácie hemoglobínu kyslíkom. Konkrétne hladinu kyslíka v hemoglobíne v arteriálnej časti krvného riečišťa.

Prístroj teda dokáže vopred upozorniť na prípadné problémy s okysličením krvi. Pokiaľ sú namerané nízke hodnoty nasvedčuje to možným ochoreniam dýchacích ciest, astme, zvýšenej srdcovej aktivite a iným ťažkostiam. Okrem toho vám môže poskytnúť napríklad údaj o srdcovej frekvencii.

Prečo je dôležité sledovať hodnoty okysličenia krvi ak ste nakazení Covid-19 vírusom?

Oxymeter nepriamo meria koncentráciu kyslíka v našej krvi. Hodnoty zdravého človeka sa pohybujú nad 94%. Hodnota od 94-90% si vyžaduje návštevu lekára a hodnoty pod 90% vyžadujú okamžitú lekársku pozornosť. Jeden z najvážnejších efektov covid-19 je zápal pľúc, ktorý môže viesť k pneumónií. Pneumónia nenastáva pri všetkých prípadoch, ale ak sa tak stane, znamená to, že kyslíková výmena neprebieha normálne a ako dôsledok telesné molekuly nie sú dostatočne okysličené a nemôžu správne fungovať.

Kedy je potrebné začať sledovať okysličenie krvi? Keď už máte potvrdený pozitívny výsledok testu, odporúčame monitorovať okysličenie krvi v pravidelných intervaloch. Pulzný oxymeter nie je náhradou PCR alebo AG testu.

Hodnoty:

 • aspoň 95% pre zdravého človeka
 • aspoň 92% pre tých, ktorí boli diagnostikovaní s Covid-19

Čo ak mám Covid, ale okysličenie má hodnotu nad 92%?

V takýchto prípadoch pacienti môžu ostať na domácej liečbe a nie je potrebné byť hospitalizovaný. Charakteristické symptómy poklesu okysličenia krvi sú pocit dýchavičnosti/nedostatku „vzduchu“, ďalej „točenie“ sa hlavy, malátnosť.

Nízke hodnoty okysličenia krvi Vám nespôsobia trvalé následky pokiaľ sú krátkodobé.

Monitoring pomocou oxymetra je najvhodnejší, pretože je jednoduchý a presný. Pre správne meranie však dodržujte nasledovné odporúčania:

 • vyhnite sa použitiu laku na nechty
 • pravidelne a dôkladne prístroj čistite
 • nemerajte priamo po športovej aktivite, počkajte chvíľu, kým sa nedostanete do kľudového režimu
 • počas merania seďte a prístroj umiestnite správne na Vašom ukazováku.
 • Nezabudnite zohľadniť aj iné faktory: zvýšená teplota, nízky tlak, vážna anémia, vek, nadmorská výška

Pre koho je tiež vhodný oxymeter?

Prstový pulzometer je určený pre všetkých, ktorí sa starajú o zdravie, astmatici, anemici, s poruchami dýchania, s kardiovaskulárnymi problémami, chronickými obštrukčnými pľúcnymi chorobami, bronchiálnou astmou, športovci cvičiaci vo fitness kluboch, v prípadoch hypoxie, s veľkou stratou krvi, ktorí chcú sledovať svoje životné funkcie. Je určený pre dospelých a deti (hrúbka prstov najmenej 1 cm).

Ako sa oxymeter používa?

Použitie  oxymetra je nesmierne jednoduché a zvládne ho každý. Klip otvoríte stlačením hornej časti. Vložte prst  a držte ho tak, aby bol rovnobežne so zemou. Zapnete oxymeter tlačidlom, chvíľu počkáte a zobrazia sa vám namerané hodnoty.

Jedným z riešení je pulzný oxymeter Beurer PO 30, medicínsky produkt v ktorom boli použité najkvalitnejšie materiály, s veľkým prehľadným displejom, s možnosťou nastavenia jasu. Malé, kompaktné rozmery, vďaka ktorým to nie je pomocník len doma, ale aj na cestách. Na cestách určite oceníte fixačný pás a puzdro na opasok. Prehľadne graficky znázorňuje pulz, indikátor slabej batérie a automatické vypnutie, ktoré zabezpečia dlhú životnosť batérii. Jednoduché a bezbolestné použitie.

Vyššia rada pulzných oxymetrov má aj Bluetooth, vďaka ktorému prenesiete do svojho zariadenia všetky namerané hodnoty, ktoré sa vám uložia v aplikácii Beurer HealthManager. Pulzný oxymeter Beurer PO40 má dokonca funkciu 24 hodinového nahrávania, ktorá dokáže detekovať spánkovú apneu- momenty, v ktorých užívateľ prestáva v spánku dýchať. Zvukový signál na takúto situáciu ihneď reaguje. Pulzný oxymeter Beurer PO60 disponuje až 100 pamäťovými miestami, je to oficiálny lekársky výrobok. Jednoduchý prehľadný a spoľahlivý! Beurer PO80  disponuje lithium-ion batériou, ktorá môže byť nabíjaná prostredníctvom USB. Súčasťou zariadenia je aj kábel na prenos dát merania do Vášho počítača. Užitočná funkcia je aj 24 hodinové nahrávanie, ktorá dokáže detekovať spánkovú apneu - momenty, v ktorých užívateľ prestáva dýchať počas spánku! Zvukový alarm na takúto situáciu ihneď reaguje. 

Našu ponuku oxymetrov nájdete TU.

 

OVULAČNÝ TEST - AKO OTEHOTNIEŤ PRIRODZENE

OVULAČNÝ TEST - AKO OTEHOTNIEŤ PRIRODZENE

Každá žena, ktorá už premýšľala nad otehotnením, skôr či neskôr narazila na pojem ovulačný test. Ide o test, ktorý je spôsobom fungovania podobný tomu tehotenskému, no jeho cieľom nie je potvrdiť tehotenstvo, ale pomôcť žene zistiť obdobie ovulácie. Plodné dni – ovulácia - sú pre otehotnenie najdôležitejšie.

Na trhu sú v ponuke najčastejšie dva typy testov a to ovulačný test z moču a ovulačný test zo slín. Neodlišujú sa ani tak tým, kedy je najlepšie testovať, dokonca ani cena nie je taká rozdielna. Iný je však princíp, ako takýto test funguje.

Prvým typom testu je ovulačný test z moču, ktorý funguje na podobnom princípe ako tehotenský test a hladinu luteinizačného hormónu zisťuje zo vzorky moču.


Druhým typom je ovulačný test zo slín, ktorý je spoľahlivejší a je možné ho použiť opakovane, pričom na zistenie hladiny hormónu využíva vzorku zo slín.


Ovulačné testy z moču môžu mať rôzny mechanizmus použitia, nemusí ísť len o klasický prúžkový test, ale aj o kazetový alebo najmodernejší digitálny.

 1. Prúžkový ovulačný test

Najčastejším a najlacnejším typom sú prúžkové ovulačné testy. Prúžok sa vloží do moču vo vopred pripravenej nádobe na 10 sekúnd a potom sa položí na suché miesto. Ak sa objavia na teste obidve čiarky, výsledok je pozitívny. Pohodlnejšou a drahšou verziou je test, ktorý je možné nastaviť priamo na prúd moču a na druhej strane testovacej tyčinky sa objaví výsledok.

 1. Kazetový ovulačný test

Pohodlnejšou a jednoduchšou verziou sú kazetové ovulačné testy. V ich balení možno nájsť špeciálne kvapkadlo, pomocou ktorého sa presný počet kvapiek podľa návodu nakvapká malým otvorom na testovaciu plochu. Následne sa postupuje už obvyklým spôsobom, čiže sa vyhodnotí počet prúžkov. Tie musia byť jasne viditeľné, ak nie sú, ovulácia ešte nenastala.

 1. Digitálny ovulačný test

Tomuto testu sa hovorí aj ovulačný test na viac použití. Test sa skladá z testovacej tyčinky, ktorá sa vloží do prístroja a na ktorú sa aplikuje moč. Následne sa na digitálnom displeji ukáže ikonka, ktorá indikuje, či sa žena nachádza vo svojich najplodnejších dňoch a či je najvhodnejší čas na pohlavný styk. Nepoužité tyčinky je možné využiť nabudúce.

Náš ovulačný test Beurer OT 80 Pearl identifikuje ovuláciu z moču, no na rozdiel od bežne dostupných testov testuje až dva najdôležitejšie hormóny plodnosti v priebehu jedného úplného cyklu, čím výrazne zvyšuje Vaše šance na prirodzené otehotnenie - už od 1. mesiaca. Sada plodnosti testuje dva najdôležitejšie hormóny plodnosti v priebehu jedného úplného cyklu. Testovacie prúžky sa analyzujú pomocou aplikácie - jednoducho a ľahko. Vďaka aplikácii  „Pearl Fertility“ -certifikovanej zdrav. pomôcke, získate jasný prehľad na displeji svojho zariadenia a analyzujete Váš cyklus dôkladne, čo opäť zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia. Je účinný aj pri nepravidelných cykloch, takže nenechávate nič na náhodu.

Ako konkrétne používať Beurer OT 80 Pearl?

1. Počkajte do prvého dňa nasledujúceho cyklu. Klepnutím na kvetinu v aplikácii oznámte Pearl, že sa začala menštruácia. Týmto sa nastaví cyklus zobrazený v aplikácii na 1. deň.
2. Po prebudení začnite testovať. Aplikácia vám každý deň pripomína, ktoré hormonálne testy musíte každý deň robiť. Farebné symboly vám uľahčia orientáciu v použití pruhov. Na testovanie vždy použite prvý ranný moč.
3. Keď testovacie prúžky zareagujú, odfoťte ich v aplikácii a preneste výsledky do aplikácie. Testy slúžia na vytvorenie hormonálneho profilu a pravdepodobnosť otehotnenia je ilustrovaná graficky.


Ovulačný test BEURER OT 80 Pearl od nemeckej spoločnosti Beurer vám môže pomôcť uskutočniť vašu túžbu mať dieťa. Na rozdiel od iných dostupných testov, OT80 sleduje oba najdôležitejšie hormóny plodnosti (FSH a LH) pretože oba sú dôležité pre presné sledovanie vášho cyklu. Toto umožňuje ľahkú identifikáciu plodných dní a ich presné zaznamenanie pomocou príslušnej aplikácie. Prirodzené plánovanie rodiny je opäť jednoduché!

Modely a ceny nájdete TU.

 

 

DOKONALÁ PLEŤ? 5 „MUST-HAVE“ PRODUKTOV

DOKONALÁ PLEŤ? 5 „MUST-HAVE“ PRODUKTOV

 

Neviete, ako na krásnu pleť? Opláchnuť ju ráno a večer vodou a natrieť krémom fakt nestačí. Starostlivosť o pleť, čiže „daily routine“, zahŕňa omnoho viac krokov a ani jeden nie je dobré vynechať! Odličovanie.. čistenie pleti.. intenzívna starostlivosť o pleť.. hydratácia a výživa pleti..

„Cítiť sa dobre znamená cítiť sa krásne“

Existuje veľa návodov a kozmetických produktov pre dosiahnutie dokonalej pleti. V tomto článku si však predstavíme 5 „must-have“ produktov pre starostlivosť o pleť.

1. Vákuový čistič pleti. Konkrétnejšie budeme hovoriť o Beurer FC 40/FC 45. Dokonale vyčistí pleť vďaka vákuovej technológii. Efektívne odstraňuje škvrny, čierne bodky a prebytočné kožné častice - pre viditeľne vyčistenú pleť. Je vhodný pre všetky typy pleti a jeho používanie si hneď obľúbite! Viacúčelové použitie vďaka 3 nástavcom rôznych veľkostí. Šikovný čistiaci prostriedok s 5 úrovňami aktivity, dokáže pracovať až 1,5 hodiny na jedno nabitie a tiež má LCD displej na zobrazenie stavu batérie a úrovne intenzity.

 

2. Kozmetické zrkadlo Beurer BS 49. S týmto šikovným zrkadlom sa už nikdy nestane, že by ste niečo prehliadli. Vďaka LED osvetleniu a jednému klasickému zrkadlu a druhému s 5-násobným priblížením, uvidíte krásne, silno a jasno každý detail pleti(aj to, čo nechcete :D ). Prenosné vďaka použitiu batérii, s priemerom zrkadla 11 cm a vysoko kvalitným chrómovým povrchom. S Beurer zrkadlami budete krásna a upravená. Starajte sa o seba a svoje telo a majte dobrý pocit vo svojej vlastnej koži!

 

3. Čistiaci prístroj na tvár BEURER FC 49. Odstráňte nečistoty z pórov až 6x účinnejšie ako pri ručnom čistení. FC 49 má 15 úrovní intenzity a môžete ju používať aj v sprche alebo vo vani. Hladká, krásna a jemná pokožka vďaka jemnej masáži a hlbokému čisteniu! Tri čistiace zóny pre prispôsobené čistenie, kontrolka stavu rýchlosti a stavu batérie, vodotesnosť IPX 7 a prevádzková doba až 4 hodiny. Odstraňujte prebytočné kožné častice mikrodermabráziou, ktorá zároveň stimuluje tvorbu nových, ozdravených vrstiev pokožky a zlepšuje prekrvovanie pleti.

 

4. Čistiaca kefa na tvár BEURER FC 65 pre jemné a dôkladné čistenie pleti. Je vybavená funkciou vibrácie pre mimoriadne jemné čistenie a funkciou pulzácie na dôkladné vyčistenie pleti. Ošetrenie modrým LED svetlom rýchlo redukuje nečistoty. Baktérie reagujú s modrým svetlom (415nm) a sú zničené, zatiaľ čo upchaté póry sú opäť zásobované dostatočným množstvom kyslíka. Používať ju môžete aj pod sprchou po dobu až 30 minút na jedno nabitie. Funkcia časovača a tri výkonové stupne. Vyskúšajte kvalitu od nemeckého špecialistu Beurer!

 

5. Sauna na tvár BEURER FS 50. Tvárová sauna a parný inhalátor ponúka v jednom prístroji ideálnu možnosť ako sa starať o svoju tvár, rozširuje póry a umožňuje optimálne očistenie pokožky. Súčasťou prístroja sú vysoko kvalitné hliníkové odparovacie nádrže a odmerka. Okrem kozmetického čistenia pleti slúži aj na inhaláciu liečiv rozpustených vo vode. Sieťová prevádzka s dvoma výkonnostnými stupňami, plynule nastaviteľný výstup pary, vrátane nádoby na aplikáciu arómy.

Nečakajte a doprajte si potrebnú starostlivosť o pleť a o seba! 

Jednotlivé produkty s vlastnosťami a cenami:

BEURER FS50

BEURER FC49

BEURER FC40FC45

BEURER BS49

BEURER FC65

 

Komplet ponuku z kategórie STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ nájdete TU.

 

PLYNULÝ PRECHOD NA LETNÝ ČAS - AKO NA TO.

PLYNULÝ PRECHOD NA LETNÝ ČAS – TRIK EXPERTOV

Neochudobnite sa o hodinu spánku pri prechode na letný čas vďaka jednoduchému triku expertov. 

  

Časový prechod zo zimného na letný čas- ako to najlepšie zvládnuť. Obrázok: Author, tommaso79, credit: Getty Images

 

Už 28.03. nás čaká prechod na letný čas alebo ináč povedané nedeľa, keď sa zobudíte zmätení, že prečo ste tak dlho spali. Prechod na letný čas je spájaný so stratou 1 hodiny spánku. Okrem tejto jednej hodiny vytúženého oddychu v posteli s veľkou pravdepodobnosťou budete bojovať aj s tým, ísť spať v obvyklom čase.

Napríklad ak chodievate spať o 22hej, Vaše telo bude fungovať až do 23tej pokiaľ „mu nepoviete ináč“. Problém však nastane v pondelok, keď treba vstávať do práce alebo školy. Toto hodinové ochudobnenie tela o spánok sa prejaví veľmi výrazne. A keďže v súčasnej dobe trpí veľa ľudí deficitom spánku, je táto ukradnutá hodina spánku o to výraznejšia a ťažšia.

Podľa štúdie z januára 2020 vykonanej Current Biology, jarná zmena času spôsobila nárast dopravných nehôd so smrteľným následkom o 6 percent a to až týždeň po zmene času. Posun času ovplyvní mozgovú aktivitu, zníži energiu a ostražitosť podľa článku z novembra 2019 v JAMA Neurology.

Nejedná sa teda iba o hodinu spánku menej, ale časový posun ovplyvní naše celkové zdravie a bezpečnosť.

Ako sa teda prispôsobiť časovému posunu s čo najmenšími následkami?

Posun času je pre telo rušivý, pretože mení náhle náš zaužívaný denný rytmus. Čo teda robiť, aby sme sa vyhli negatívnym následkom? 4 dni pred zmenou času, čiže od stredy 24tého choďte namiesto zaužívaného času spať každý deň až do soboty o 15 minút skôr. Toto je všeobecne aplikovateľné a obzvlášť praktické, ak máte deti, uľahčíte im tak prechod.

V praxi, ak chodíte spávať o 10tej tak od stredy pôjdete nasledovne:

              Streda: Idete spať o 21:45

              Štvrtok: Idete spať o 21:30

              Piatok: idete spať o 21:15

              Sobota: idete spať o 21:00

Týmto je prechod spánkového režimu pozvoľnejší a následky nie sú tak výrazné. Nastavte si na mobile upozornenie, aby ste večer všetko postíhali v predstihu a nedostali sa do „časového sklzu“. Okrem skoršej večierky je však dôležité, aby ste si nastavili ranný alarm/budík o 15 minút skôr, v opačnom prípade nedochádza k postupnému posunu režimu a opäť zažijete šok v pondelok ráno.

Predpokladajme, že normálne vstávate o 6tej ráno, tak vstávanie bude 4 dni pred posunom vyzerať v praxi nasledovne:

              Štvrtok: vstávate o 5:45

              Piatok: vstávate o 5:30

              Sobota: vstávate o 5:15

              Nedeľa: vstávate o 6:00 (pretože v noci sa posunul čas o hodinu)

Pre rýchle prestavenie denného režimu na skoršie vstávanie odborníci odporúčajú vyjsť von z domu/bytu/interiéru, bez slnečných okuliarov(ak svieti slnko) a pozerať sa smerom k slnku aspoň 15 minút(nie priamo do slnka, ale smerom k slnku).

                 

Výskum z 2012 dokonca odporúčame metódu „uzemnenia“, kedy sa bosými nohami prejdete chvíľu po tráve, aj keď je zima, čím sa Vaše vnútorné hodiny zosynchronizujú so zemou.

No ak sa Vám nechce ísť do zimy a behať bosý po tráve resp. po blate, zaobstarajte si zobúdzacie svetlo, resp. prístroj imitujúci denné svetlo. Tieto svetlá pôsobia pozitívne na telesnú energiu aj počas temnejších zimných dní, kým nepríde prvé jarné slnko a neprebudí v nás chuť tráviť viac času na vzduchu, v prírode. Imitácie denného svetla a zobúdzacie svetlá pomáhajú aj pri náročných prechodoch pri práci na 4 smeny, kedy je klasický spánkový režim úplne rozhodený.

Spánok je nesmierne dôležitý pre vnútornú pohodu a zdravie človeka. Na to nepotrebujeme ani vedecké výskumy. Prechod na letný čas Vás oberie o hodinu spánku, no ak Vás oberá niekto v spálni pravidelne o kvalitný spánok kvôli chrápaniu, prečítajte si článok „Chrápanie a kvalitný spánok“.

Pozrite si našu bohatú ponuku denných a zobúdzacích svetiel TU.

 

Chrápanie

Chrápanie a kvalitný spánok

Diagnóza chrápania neprospieva ani chrápajúcemu, ani partnerovi. Pôvod je rôznorodý a kým sa k nemu cez lekára dopracujeme, trvá to veľmi dlho. No neznamená to, že sa máme s tým zmieriť. V súčasnej internetovej dobe nájdete mnoho nápadov resp. návrhov na domácu liečbu. Ak problém pretrváva, ponúkame tiež niekoľko riešení. Nemecký výrobca BEURER sa spánku, ako takému, venoval veľmi dôkladne. Spoločne so spánkovou klinikou v Berlíne vyvinuli niekoľko produktov, ktoré jednak diagnostikujú spánok, pomáhajú pri zmiernení chrápania, či dokonca zabránia chrápaniu komplet.

    

Maska na chrápania napríklad detekuje chrápanie v reálnom čase a jemnými vibračnými impulzami ho zastaví. Ak Vás partner alebo partnerka v noci budí chrápaním, osvedčená metóda je zmena polohy, čiže od Vás dostane šťuchnutie pod rebierko, aby zmenil polohu. Túto úlohu môže za Vás prevziať prístroj, ktorý podľa polohy tela zistí, že ležíte na chrbte a jemný elektrický impulz Vás upozorní, že je potrebné zmeniť polohu, pretože poloha na chrbte s veľkou pravdepodobnosťou bude viesť k chrápaniu. Budí Vás vlastné chrápanie? Vyskúšajte prístroj, ktorý zaznamenáva zvuk a akonáhle zachytí zvukový signál, vyšle jemný vibračný impulz do ucha, čo Vám „pripomenie“ zmeniť polohu.

                       

Nechrápete, ale cítite sa stále unavený ako keby Vás prešli parným valcom? Prístroj na snímanie spánku Vám pomôže zistiť pôvod Vašej únavy, resp. prekontroluje kvalitu Vášho nočného spánku. Vďaka aplikácii máte všetky získané údaje na jednom mieste a aplikácia SleepExpert vyhodnotí namerané dáta.

Senzor snímania spánku SE80 dokáže: bezkontaktne monitorovať a analyzovať Váš spánok, má
vysokú presnosť, Bluetooth pre pripojenie so smartphonom,  je diskrétne umiestnený pod matracom,
sníma srdcovú a dychovú frekvenciu, zaznamenáva fázy spánku, analyzuje fázy spánku, vytvára Vám spánkový denník, ponúka individuálne tipy pre lepší spánok, taktiež zobrazuje fázy mesiaca, má funkciu pre detekciu prerušenia dýchania a funkciu Wake - prebudenie v ideálnej fáze spánku a spolupracuje s aplikáciou Beurer SleepExpert.

      

Vyberte si jednu z našich šikovných pomôcok proti chrápaniu:

Maska proti chrápaniu BEURER SL 60

Prístroj proti chrápaniu BEURER SL 40

Prístroj proti chrápaniu BEURER SL 70

Zistite, či máte plnohodnotný  a kvalitný spánok pomocou:

Senzora snímania spánku BEURER SE 80

Spánkovej pomôcky BEURER SL 15 DreamSound.

 

Kompletnú spánkovú ponuku produktov nájdete TU.

 

STUDENE_NOHY

PREČO MÁM STÁLE STUDENÉ NOHY?

Koniec zimy, máme tu jar, no Vy nosíte celoročne hrubé ponožky? Mierne prípady mrazivých nôh sú väčšinou dané našou fyziológiu, avšak môže to mať aj lekársky pôvod.

Niektorí z nás sú citlivejší na studené počasie a telo zareaguje znížením prietoku krvi do oblastí ako sú chodidlá, aby zvyšok tela ostal dostatočne zahriaty. V tomto prípade pomôže extra pár ponožiek alebo výhrevná elektrická papuča.

Ďalším dôvodom môže byť nedostatok výživových prvkov. Železo a B12 sú dva prvky, ktoré sú dôležité pre správnu cirkuláciu krvi. Železo je zložka hemoglobínu teda proteínu v červených krvinkách, ktorý je zodpovedný za prepravovanie kyslíka v tele, pričom B12 je potrebný na tvorbu červených krviniek. Ak máte nedostatok vitamínu B12 pociťujete tiež mravčenie a zníženú citlivosť chodidiel podľa Harvard Health Publishing. V rizikovej skupine pre deficit železa sú napríklad tehotné ženy alebo ženy so silnou menštruáciou, ako tiež ľudia trpiaci ulceróznou kolitídou a inými gastroinstestinálnymi chorobami ako celiakia. B12 deficit sa často prejavuje u ľudí s tráviacimi ťažkosťami, u vegetariánov alebo tehotných a dojčiacich žien.

Ak máte zlú krvnú cirkuláciu, máte konštantne pocit studených nôh. Niektoré choroby znižujú normálnu schopnosť cirkulácie krvi ako napríklad diabetes-cukrovka a obezita.  Studené nohy môžu byť tiež znamenie poškodeného nervového prepojenia ako dôsledok zlej regulácie cukru v krvi, pričom tieto poškodené nervy prestávajú posielať správy do určitých častí tela.

Ďalšou z príčin môže byť porucha funkcie štítnej žľazy. Jeden z hlavných symptómov hypofunkcie, čiže nedostatku hormónov (hypoteryóza) štítnej žľazy je pocit neustáleho chladu. Podľa americkej asociácie pre liečbu štítnej žľazy je to spôsob, akým nám telo naznačuje, že nezvláda situáciu a postupne „vypína“. Ďalšie symptómy sú tiež suchá koža, depresie, zhoršenie pamäti, zápcha. V prípade podozrenia, že studené nohy sú znakom ochorenia štítnej žľazy, Váš lekár môže nariadiť krvné testy, ktoré môžu odhaliť ochorenie.

Beriete lekárom predpísané beta-blokátory, ktoré sú používané napríklad pri liečbe vysokého tlaku. Tieto lieky fungujú spôsobom, že Vám spomaľujú srdce a to môže ovplyvniť cirkuláciu krvi do vzdialenejších častí tela ako sú ruky a chodidlá.

Fajčenie tiež buduje náklonnosť k studeným nohám, keďže sťahuje krvné cievy. Podľa americkej zdravotnej organizácie CDC môže viesť fajčenie tiež k Buergerovmu ochoreniu, kde zrazeniny v krvi zabraňujú cirkulácii krvi do určitých oblastí. Jedinou prevenciou pred týmto a iným ochorením spôsobeným fajčením je prestať fajčiť úplne.

 

Ako zohriať studené nohy?

Bežné domáce papuče sú jedna z možností, no keď ani tie nepostačujú, je potrebné sa postaviť a rozhýbať telo, aby sa prekrvili studené časti tela. Stimulovať krvný obeh môžete tiež masážou alebo sťahovaním a naťahovaním prstov na nohách. Ak počas Vašej práce alebo pri čítaní knižky, či pozeraní televízie nemáte chuť si každých 10 minút dať „kolečko“ na zahriatie, existujú tiež výhrevné papuče s masážnou funkciou, ktoré okrem prídavného tepla stimulujú prekrvenie jemnou vibračnou masážou. Vybrané modely ponúkajú aj shiatsu masáž, kde masážne hlavice zacielia na vybrané body chodidla pre najlepší pocitový účinok.

     

Našu ponuku výhrevných papúč si môžete pozrieť tu.

 

Krotitelia vlasov

KROTITELIA VLASOV

K starostlivosti a úprave vlasov už dávno nepatrí iba šampón a hrebeň. Pre úpravu dnes nájdeme na trhu veľké množstvo fénov, žehličiek na vlasy a stylerov.

FÉN

V prvom rade je dôležité si určiť, či sa budete pozerať po féne na občasné použitie, hľadáte zlatú strednú cestu, alebo potrebujete sušič vlasov s viacerými funkciami a príslušenstvom, pre náročnejších.

    

Pokiaľ hľadáte sušič vlasov na občasné použitie, samozrejme budete chcieť, aby bol kompaktný, dal sa ľahko schovať a cenu mal podľa možností čo najnižšiu. Ideálnym riešením sú cestovné (skladacie) fény, ktoré kdekoľvek jednoducho odložíte a nezaberajú veľa miesta. Najlepší pomer cena výkon nájdete napríklad pri týchto modeloch:

 1. https://www.brel.sk/susic-vlasov-adler-ad-2220/
 2. https://www.brel.sk/susic-vlasov-mesko-ms-2238w/
 3. https://www.brel.sk/susic-vlasov-adler-ad-2247/

a cestovné verzie:

 1. https://www.brel.sk/susic-vlasov-cestovny-eta632090020-fenite/
 2. https://www.brel.sk/cestovny-susic-vlasov-beurer-hc-25/
 3. https://www.brel.sk/susic-vlasov-cestovny-eta-632090000-rosalia/

 

Pokiaľ hľadáte zlatú strednú cestu ideálnym riešením sú klasické fény – do domácnosti. Ide o cenovo dostupné fény, ktoré sú často vybavené ionizátorom i difuzérom. Dôležité je aj to, aby bolo možné regulovať rýchlosť fúkania vzduchu. V mnohých prípadoch však môžete regulovať i teplotu vzduchu. Samozrejmosťou býva aj príslušenstvo.

 1. 3 úrovne tepla, 2 výkonnostné stupne, funkcia studeného vzduchu, pre všetky typy vlasov (husté, jemné, normálne): https://www.brel.sk/susic-vlasov-beurer-hc-30/
 2. s koncentrátorom a difuzérom, moderný dizajn a funkcia ionizácie: https://www.brel.sk/susic-vlasov-adler-ad-2248-s-ionizatorom/
 3. povrch „soft touch“ príjemný na dotyk, ochrana proti prehriatiu, odnímateľný filter pre jednoduché čistenie, ionizácia v 3 stupňoch pre každý typ vlasov( kučeravé, husté, hladké): https://www.brel.sk/susic-vlasov-beurer-hc-50/

 

Kategória fénov, ktorá je pre náročnejších zákazníkov má síce vyššiu cenu, ale aj vyššiu funkcionalitu. Nechýbajú im v podstate žiadne funkcie, vrátane regulácie teploty, či rýchlosti fúkania vzduchu. Prívodný kábel býva väčšinou dlhší. Vyznačujú sa i vysokým výkonom a niektoré modely sú určené pre kadernícke salóny.

 1. s výkonom 2200W, 3 úrovne tepla, 2 rýchlosti, s úzkou profi dýzou a objemovým difuzérom, funkcia studeného vzduchu, povrch Soft Touch, odnímateľný filter, funkcia navíjania kábla: https://www.brel.sk/susic-vlasov-beurer-hc-55/
 2. s výkonom 2000W, 3 úrovne tepla, 2 rýchlosti, s koncentrátorom a difuzérom, funkcia studeného vzduchu, profesionálny koncentrátor a objemový difuzér, povrch Soft Touch, TRIPLE Ionic funkcia ionizácie, s dotykovým senzorom. STAČÍ FÉN ZOBRAŤ DO RUKY A SÁM SA ZAPNE, PRI POLOŽENÍ VYPNE: https://www.brel.sk/susic-vlasov-beurer-hc-60/
 3. s profesionálnym AC motorom, 3 úrovne tepla, 2 rýchlosti, s koncentrátorom a difuzérom, funkcia studeného vzduchu, povrch „soft touch“ príjemný na dotyk, ochrana proti prehriatiu, IONIZÁCIA v 3 stupňoch pre každý typ vlasov (kučeravé, husté, hladké): https://www.brel.sk/susic-vlasov-beurer-hc-80/

 

ŽEHLIČKA NA VLASY

No práve žehličky na vlasy za posledné roky obsadili prvé miesto v starostlivosti o vlasy. Kto by nechcel úpravu vlasov ako od kaderníka aj v domácom prostredí? Pri výbere žehličky na vlasy je dôležité si zodpovedať otázku, či má byť určené iba na žehlenie vlasov pre hladký účes alebo tiež na tvorbu vlnitých vlasov a lokní.

Pokiaľ vyberáte zo základných (jednoduchých) žehličiek, cena bude nižšia, no aj funkcie budú obmedzené, avšak hladký účes je stále zaručený:

 1. https://www.brel.sk/zehlicka-na-vlasy-adler-ad-2317/
 2. https://www.brel.sk/infra-zehlicka-na-vlasy-adler-ad-2318/
 3. https://www.brel.sk/zehlicka-na-vlasy-2v1-adler-ad-2104/

 

Ak chcete mať multifunkčnú žehličku, s kvalitnou povrchovou úpravou pre nezničenie vlasov, treba sa pozrieť po drahších žehličkách.

 1. s nastavením teploty, keramickými platňami, rýchlo-ohrevom a zaoblenými doskami pre rovné alebo vlnité vlasy:  https://www.brel.sk/zehlicka-na-vlasy-beurer-hs-40/
 2. s nastavením teploty, LCD displejom, s ionizáciou v 3 stupňoch, funkciou ochrany vlasov- pre poškodené vlasy: https://www.brel.sk/zehlicka-na-vlasy-beurer-hs-80/
 3. bezdrôtová žehlička na batériu, 3 stupne nastavenia teploty (160-200 °C), indikátor úrovne nabitia: https://www.brel.sk/bezdrotova-zehlicka-na-vlasy-beurer-hs-20/

         

Pokiaľ rady experimentujete, v ponuke sú tiež MULTIFUNKČNÉ STYLERY NA VLASY.

Vlasový styler je elektrické multifunkčné zariadenie, s ktorého pomocou vytvoríte celý rad účesov. Vďaka množstvu nástavcov vie vlasy natáčať, žehliť, dokonca aj fúkať. Rôzne funkcie neznamenajú hneď vysokú cenu a tak si vie každý prísť na svoje:

 1. 6 vymeniteľných nadstavcov, kulma, styler, fén: https://www.brel.sk/styler-na-vlasy-adler-ad-2022/
 2. 7v1, 2 stupne nastavenia teploty, 7 vymeniteľných nadstavcov, keramické kliešte rôznej veľkosti, špirálový nástavec, rôzne veľkosti nástavcov pre rôzne dĺžky vlasov: https://www.brel.sk/multi-styler-beurer-ht-60/
 3. 5v1, (vyrovnávacia kefa, 3D platne na vlny, krepovacie platne „ZIG-ZAG“, kulma 32 mm, kulma 19 mm), chladné hroty príslušenstva a rukoväť: https://www.brel.sk/sada-vlasovych-stylerov-5v1-camry-cr-2024/

              

Na záver môžeme len konštatovať, že v súčasnosti je ponuka veľmi široká a každý si nájde tú správnu vlastnosť, ktorá je pre neho dôležitá: či silný výkon, šetrný k vlasom, všestranné použitie, lacné, ale funkčné, dizajnové a účinné, funky účes, kvalitné prevedenie, spratné a uschovateľné, variabilita účesu, bezdrôtové, na batériu, smart funkcie...našu kompletnú ponuku pre starostlivosť o vlasy si môžete pozrieť TU.

 

Elektrostimulacia

 

ELEKTROSTIMULÁCIA A JEJ ÚČINKY 

Elektrostimulátor je zdravotnícke zariadenie, ktoré pôsobením elektrického prúdu uľavuje od bolesti, zvyšuje svalovú hmotu alebo pomáha chudnúť. Všetko z pohodlia domova. Existuje mnoho druhov, mnoho značiek. Ako to celé funguje? Ako si teda vybrať správny elektrostimulátor?

Najskôr je dobre vedieť na čo chcem elektrostimulátor využívať. Od toho sa budú odvíjať aj všetky ostatné funkcie.

 1. Elektrostimulátor na chudnutie spevňuje telo a eliminuje tukové vankúšiky.
 2. Elektrostimulátor svalov (EMS) pomáha budovať svalovú hmotu a zvyšuje fyzickú kondíciu.
 3. Rehabilitačný elektrostimulátor (TENS) uľavuje od bolesti a pomáha telu relaxovať po fyzickej námahe.

V tomto článku sa zameriame na stimuláciu svalov EMS a účinkoch na výkon a chudnutie. Ak sa chcete dozvedieť viac o rehabilitačných účinkoch TENS, kliknite sem.

     

EMS je elektrická svalová stimulácia a jej účinky nám síce neprinesú sedením na gauči a vyjedaním koláčikov biceps ako Avenger hrdinovi z Marvel komixov, ale pomôžu pri regenerácií, budovaní svalov, ale aj spaľovaní tukov.

EMS priamo stimuluje elektrickými impulzmi motorické neuróny a vyvolá tak svalový sťah/kontrakciu. Tieto impulzy môžu vyvolať rýchle a časté sťahy, rýchle no s dlhšou prestávkou alebo sťahy trvajúce niekoľko nepohodlných sekúnd či minút.

Za normálnych okolností vysiela tieto pokyny na sťahy svalov Vaše telo, konkrétne Váš centrálny nervový systém. Vďaka EMS prístroju môžete vyvolať svalovú aktivitu vo Vašom hĺbkovom, len vybranom alebo aj v celom svalstve bez toho, aby ste reálne zaťažili Váš nervový systém- a to nehovoríme o odľahčení Vašich kĺbov a šliach.

A to najlepšie je, že Vaše telo nerozoznáva medzi „dobrovoľnými“ resp. bežnými svalovými sťahmi a sťahmi vyvolanými elektrickou stimuláciou. Telo jednoducho len reaguje na stimuláciu. Ak sa Vám to zdá príliš pritiahnuté za uši, či dokonca vymyslené, nebojte sa, je za tým veda.

Výskum publikovaný vo vedeckom žurnále Journal of Strength and Conditioning sa zameral na priame účinky EMS pri podpore výkonnosti elitných atlétov. Ich záver: „analýza preukázala, že trénovaní a elitní atléti napriek už tak vysokej úrovni telesnej výkonnosti sú schopní v rovnakej miere ako netrénované osoby podstatne zlepšiť ich silovú úroveň použitím EMS stimulácie“. Článok tiež označil „EMS metódu ako sľubnú alternatívu k tradičnému silovému tréningu pre zlepšenie silových prvkov a motorických schopností atlétov“.

Ďalšia štúdia z roku 2015 s názvom „efekty elektrostimulačnej terapie na brušnú obezitu mladých žien: náhodná kontrolovaná skúška“ nám dáva iný príklad efektivity nasadenia EMS terapie - tu nesledovali telesnú výkonnosť, ale konkrétne, či EMS môže pomôcť pri chudnutí.

V tejto štúdií dostala skupina testovaných účastníkov nalepené elektródy na brušnú oblasť a tieto vysielali vysoko-intenzívne impulzy po dobu 30 minút. Túto elektrostimulačnú terapiu dostávali testovaní účastníci 3krát do týždňa po dobu 6tich týždňov. Po týchto šiestich týždňoch vedci zmerali účastníkom opäť obvod pásu, body mass index, podkožný tuk a celkový podiel tuku v tele. Prekvapivo, bez akýchkoľvek zmien v telesnej aktivite alebo stravovaní účastníkov, EMS docielilo podstatné zmeny/efekty na znížení obvodu pásu, brušnej obezite, podkožného tuku a telesného tuku celkovo, čo viedlo vedcov k záveru, že „použitie vysoko-frekvenčnej elektro stimulácie má priaznivé účinky pri znížení obezity v brušnej oblasti u mladých žien“.

Ak zoberieme tento výborný výsledok štúdie na mladých ženách a aplikujeme ho všeobecne na ľudské telo, nič nám nebráni v tom, začať pracovať na našej lepšej, zdravšej figúre už teraz.

K samotnému výberu rôznych typov: pri výbere treba dbať na to, aby bol elektrostimulátor kompatibilný s jednotlivými časťami tela. Napríklad elektrostimulátor na brucho nebudete môcť použiť na koleno alebo lakeť. Existujú však prístroje na konkrétne miesta na tele alebo prístroje použiteľné na viaceré časti tela, čiže na viacúčelové použitie.

Rovnako pri výbere zohľadnite dôležitosť nasledovných faktorov:

 • časovač odpočítava zostávajúci čas programu.
 • displej ukazuje prehľadné informácie o aktuálnom programe a uľahčuje ovládanie.
 • mobilná aplikácia umožňuje ovládať a sledovať priebeh masáže prostredníctvom inteligentného telefónu.
 • počet programov množstvo prednastavených režimov použitia.
 • počet elektród určuje koľko svalových skupín možno stimulovať zároveň.
 • veľkosť prístroja
 • miesto aplikácie:

            

Kompletnú ponuku EMS zariadení nájdete TU.

TENS

TENS TERAPIA

Naše telo je „samá“ voda, sval, úpon, šľacha, tkanivo...keď príde k úrazu alebo preťaženiu niektorej časti tela, snažíme sa čo najrýchlejšie zotaviť oddychom, použitím mastí, krémov, či voľne dostupných liekov ako napríklad wobenzym. Aj keď najviac pomôže čas, je tu overená lekárska metóda, ktorou môžete telu pomôcť aj doma.

Čo je terapia TENS?

Je to hĺbková elektro stimulácia nervových zakončení, ktorá využíva nízke elektrické prúdové napätie, ktoré uľavuje od bolesti, pretože stimuluje nervové zakončenia, ktoré zvyšujú hladinu endorfínov, ktoré sú prirodzenými „liekmi od bolesti“. Rovnaké impulzy „zahltia“ náš nervový systém, čím znížia schopnosť šíriť signály bolesti do nášho mozgu a miechy. Okrem stimulácie hĺbkových nervových zakončení stimuluje TENS terapia aj pokožku a tkanivo vylučovaním neuropeptídov SP a CGRP, ktoré zvyšujú cirkuláciu krvi v postihnutom mieste a ako následok urýchľujú hojenie poškodeného tkaniva.

        

Kde všade môžeme TENS využiť:

Pri zmierňovaní symptómov spojených s:

 • menštruačná bolesť
 • predpôrodné bolesti pod dohľadom lekára
 • pooperačné bolesti
 • bolesti kĺbov
 • bolesť chrbta a krku

Pri zmiernení bolesti vyvolaných niektorou z následných ťažkostí:

 • endometrióza
 • artritída
 • športové úrazy
 • skleróza multiplex
 • fybromyalgia
 • bolestivá diabetická neuropatia
 • úrazy miechy

TENS a jej výhody: je to neinvazívna metóda úľavy od bolesti, trpiaci tak môžu znížiť príjem liekov proti bolesti, ktoré môžu vyvolávať návykovosť a majú tiež rôzne vedľajšie účinky. TENS prístroje sú malé, prenosné, relatívne diskrétne a aj cenovo dostupné. Prístroj tak môžete nosiť so sebou a v prípade potreby vždy nasadiť terapiu.

Kto by nemal využívať TENS, resp. sú s ňou spojené nejaké riziká? Napriek bezpečnosti terapie experti odporúčajú niektorým skupinám užívateľov konzultáciu s obvodným lekárom. Toto odporúčanie sa vzťahuje na skupiny ako sú:

 • tehotné ženy
 • ľudia trpiaci epilepsiou
 • ľudia so srdcovými poruchami
 • ľudia s implantátmi kovového alebo elektrického typu

Pri samotnom výbere treba opäť brať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov:

 • časovač odpočítava zostávajúci čas programu.
 • displej ukazuje prehľadné informácie o aktuálnom programe a uľahčuje ovládanie
 • mobilná aplikácia umožňuje ovládať a sledovať priebeh masáže prostredníctvom inteligentného telefónu
 • počet programov množstvo prednastavených režimov použitia.
 • počet elektród určuje koľko svalových skupín možno stimulovať zároveň
 • veľkosť prístroja
 • miesto aplikácie:

           

Kompletnú ponuku TENS zariadení nájdete TU.

 

Cistenie a udrzba kavovarov

ČISTENIE A ÚDRŽBA KÁVOVAROV

Patríte medzi nadšencov a labužníkov kávy? Používate doma alebo v kancelárií kávovar?

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako to vyzerá vnútri kávovaru, keď je tam teplo, vlhko a kávové zvyšky? Čo sa stane, ak teplo, vlhko a kávové zvyšky uzatvoríte v malom priestore? Odpoveď je bohužiaľ jednoduchá, no zároveň hrozivá: pleseň a ideálna pôda pre jesenné huby. Toto sa deje v kávovare. Dá sa tomu predísť a kávovar vo vnútri vyčistiť? Nie všetky značky kávovarov to umožňujú, no my si priblížime proces správnej údržby na značke NIVONA.

            

V článku sa dozviete:

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ STAROSTLIVOSTI O KÁVOVAR – denná údržba

HĹBKOVÉ ČISTENIE KÁVOVARU – počas programov čistenia, odvápnenie alebo najneskôr po 4 týždňoch

ODPAROVANIE A USKLADNENIE v prípade dovolenky a transport

 

Nemecké kávovary NIVONA poskytujú bezkonkurenčnú kvalitu, nadčasový dizajn a hygienu.  Nielen automatické programy čistenia, odvápnenia alebo preplachy kapučinátora, ale aj možnosť vybrať varnú jednotku a to je základ dokonalej chuti kávy. Preto odporúčame pravidelné rýchle, ale aj hĺbkové čistenie každého kávovaru.

Ako často, s akým čistiacim prostriedkom a ako konkrétne postupovať pri čistení Vám priblížime na kávovare NIVONA:

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ STAROSTLIVOSTI O KÁVOVAR – DENNÁ ÚDRŽBA

Kávové zrná sú mastné a zanechávajú povlak- to vidieť aj v šálke a samozrejme sa to deje aj v kávovare. Najneskôr na konci každého dňa po vypnutí kávovaru je potrebné vyliať a zľahka vyčistiť odkvapové misky – prepláchnuť vodou a kefkou dočistiť kontakty. Prepláchnutú odkvapovú misku s nádobou na zvyšky kávy zasuňte naspäť, ale nie na doraz – nechajte ju pootvorenú, aby sa kávovar mohol vetrať a vlhkosť z kávovaru „išla von“. Na ďalší deň pred spustením kávovaru treba misky opäť zasunúť na doraz.

 

POUŽITIE FILTRA NA VODU A JEHO BENEFITY: vodný filter nivona claris NIRF 701

V rôznych regiónoch Slovenska je rôzna kvalita, chuť a hlavne tvrdosť vody. Filter vody NIVONA CLARIS NIRF701 pre vždy čerstvú vodu. Váš pressovar Nivona vďaka filtru sám čistí vodu v nádržke, aby bola vaša káva vždy čerstvá a plná chuti. Je určený do automatických kávovarov NIVONA. (Je kompatibilný so všetkými modelmi NIVONA NICR)

Montuje sa priamo do nádržky na vodu. Redukuje usadzovanie vodného kameňa, odstraňuje chlórovú chuť a zápach, filtruje znečisťujúce látky, najmä kovy, ťažké kovy, zvyšky liekov, pesticídov a herbicídov. Redukuje potrebu odvápňovania. Skladá sa z čisto organického materiálu bez chemických prísad.

Životnosť filtra je 50L alebo maximálne dva mesiace od namontovania. Po prečerpaní 50L vody vás kávovar upozorní na výmenu. Filter ihneď vymeňte!

POZOR! Pri malej spotrebe vody musíte filter vymeniť najneskôr po dvoch mesiacoch. Na displeji sa upozornenie neobjaví. Otočným krúžkom na hlavici filtra (mesiace) môžete nastaviť dátum výmeny.

 

HĹBKOVÉ ČISTENIE KÁVOVARU – POČAS PROGRAMOV ČISTENIA, ODVÁPNENIE ALEBO NAJNESKÔR PO 4 TÝŽDŇOCH

VYBERANIE VARNEJ JEDNOTKY

Vďaka premyslenému mechanizmu je vytiahnutie varnej jednotky jednoduché. Odporúčame varnú jednotku čistiť po každom čistiacom programe a minimálne raz za dva týždne.

 1. Pri vypnutom prístroji otvoríte bočný kryt kávovaru.
 2. Stlačíte červenú poistku na varnej jednotke, pootočíte smerom doľava až na doraz a až zaklapne.
 3. Varnú jednotku opatrne vyberiete.
 4. Následne ju stačí pod studenou tečúcou vodou opláchnuť a nechať vysušiť. (nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky).
 5. Varnú jednotku opatrne vložte späť do kávovaru a zaistite tak, že podržíte červenú poistku a držiak otáčate doprava až na doraz- až zaklapne. Následne zatvoríte bočný kryt.

Pozor! Varnú jednotku vyberajte iba vtedy, keď je kávovar vypnutý.

 

ČISTIACE TABLETY - VYČISTENIE SYSTÉMU

Každý kávovar, nielen NIVONA, sa zanáša mastnotou a zvyškami kávy. Aby sa zachovala dokonalá chuť kávy je nutné tieto tuky/mastnoty a zvyšky kávu odstrániť. Kávovary NIVONA majú tento „problém“ vyriešený integrovaným čistiacim programom. Kávovar vás vyzve symbolom alebo textovým pokynom „Prosím vyčistiť systém“.

Program je vyvinutý tak, že vás bude krok po kroku navigovať, aby sa mohol systém vyčistiť. Pri tomto programe čistenia je nutné používať čistiace tablety NIVONA NIRT 701, ktoré dôkladne čistia a sú šetrné k materiálom, no zároveň neškodné k nášmu zdraviu. Čistiacu tabletku po vyzvaní počas programu čistenia, vložíte do priehradky na mletú kávu resp. priamo do varnej jednotky (podľa konkrétneho modelu a pokynov prístroja).

V balení sa nachádza 10ks tabliet. Jedno balenie tabliet NIVONA NIRT 701 vám vydrží na 10 čistení.

Ako často musíte systém čistiť? To záleží od druhu kávy akú používate a hlavne od počtu káv, ktoré spravíte. Jeden prístroj si vyžiada čistenie po mesiaci, jeden po troch – rozdiel je v počte spravených káv. Odporúčame však najneskôr po dvoch mesiacoch program čistenia manuálne spustiť.

 

ODVÁPŇOVAČ - ODVÁPNENIE SYSTÉMU

Vodný kameň dokáže poriadne potrápiť. Usadzuje sa všade tam, kde je dlhodobejší kontakt

s vodou alebo tam, kde voda mení svoju teplotu. Vodný kameň v kávovare môže spôsobiť veľké problémy. Pre to je nutné správne nastavenie tvrdosti vody v kávovare a pravidelné odvápňovanie.

Na odvápnenie kávovaru NIVONA sa používa tekutý odvápňovač NIVONA NIRK 703. Kávovary Nivona disponujú integrovaným programom na odvápnenie. Po vyzvaní symbolom alebo textovým pokynom „Prosím odvápniť“, je nutné aby ste toto hlásenie neignorovali, ale urýchlene systém odvápnili, aby ste sa vyhli poškodeniu. Program vás vyzve, aby ste najskôr naliali do nádoby na vodu 0,5l vody a 0,1L tekutého odvápňovača NIRK 703. Nikdy nie naopak! Odstraňovač vodného kameňa NIVONA NIRK 703 má objem 0,5L. Jedno balenie vám vydrží na 5 odvápnení.

Ako často je potrebné odvápniť systém? To opäť závisí od tvrdosti vody, počtu spravených káv a tiež, či používate filter na vodu.

POZOR! Nikdy na odvápnenie nepoužívajte ocot ani iné prostriedky na báze octu.

 

VYČISTENIE NAPEŇOVACIEHO (MLIEČNEHO) SYSTÉMU

Na prípravu krémovej a čerstvej mliečnej peny musí byť mliečny systém Vášho kávovaru čistý. Prípravou mliečneho nápoja sa mliečne cesty zanášajú mastnotou a zvyškami mliečnej bielkoviny. Zaschnuté zvyšky mlieka sa zle odstraňujú, obzvlášť z tenkých hadičiek.

Po určitom počte mliečnych nápojov, vás kávovar vyzve aby ste vyčistil napeňovací systém. Napeňovač vyčistíte integrovaným programom a budete k tomu potrebovať tekutý čistiaci koncentrát pre cappuccinator NIVONA NICC 705. Efektívne čistí a je šetrný k materiálom.

Pri čistení, po vyzvaní kávovarom, dajte napeňovaciu hadičku do nádoby, kde máte pripravený roztok NICC 705 s vodou v pomere 1:10, minimálne však 0,3L celkový objem nádoby. Postupujte presne podľa návodu na prostriedku.

Čím vyššia modelová rada, tým je komfortnejšie čistenie hadičiek a systému po príprave mliečnych kávových nápojov. Prístroj Vás vyzve na pripojenie hadičky o odkvapové misky, a prečistí hneď po príprave nápoja hadičku horúcou parou a tlakom.

POZOR! Odporúčame pravidelné čistenie napeňovača pod tečúcou vodou.

 

CLEANBOX SADA

Všetky čistiace prostriedky NIVONA viete zakúpiť jednotlivo alebo môžete zakúpiť sadu čistiacich prostriedok NIVONA NICB 301. S našim CLEAN BOXOM získate všetko, čo potrebujete na vyčistenie pressovaru NIVONA v jednej krabici:

odvápňovač NIVONA NIRK 703 - 500ml,
čistič mliečnych ciest NIVONA NICC 705 - 500ml,
čistiace tablety NIVONA NIRT 701 – 10ks.

                       

 

ODPAROVANIE, USKLADNENIE V PRÍPADE DOVOLENKY A TRANSPORT

Ak sa chystáte na dovolenku, resp. viete, že kávovar nebude dlhšiu dobu používaný, odporúčame kávovar „odpariť“, inými slovami vypustiť všetku vodu z kávovaru. V menu nájdete túto funkciu a podľa pokynov na displeji postupujete. Prístroj Vás vyzve na vyprázdnenie všetkých nádob/misiek/nádrží a na záver tlakom vzduchu zvyšky vody odparí, vytlačí. Nezabudnite na následne nechať odkvapové misky pootvorené, prípadne otvoriť bočnú stranu pri varnej jednotke. Kávovar sa tak rýchlejšie odvetrá. Takto vypustený kávovar je vhodný aj na transport, resp. uskladnenie na dlhšiu dobu. Keď sa rozhodnete kávovar opäť spustiť, neprekvapí Vás pleseň a zlá chuť kávy.

 

Kompletný sortiment kávovarov NIVONA nájdete TU.

 

Zaruka beurer

PREDĹŽENÁ ZÁRUKA NA VYBRANÉ PRODUKTY BEURER

Pre vybrané produkty nemeckej značky BEURER zakúpené od 01.04.2021 platí predĺžená záruka 3 alebo 5 rokov. Uplatnenie predĺženej záruky je možné po predložení dokladu o kúpe u Vášho predajcu. Zoznam vybraných produktov a dĺžku záruky nájdete TU.

 

masazna pistol beurer mg180

MASÁŽNA PIŠTOĽ - ČO TREBA VEDIEŤ 

Trpíte svalovým napätím, bolesťou alebo únavou?

S týmito problémami teraz môžete bojovať sami v pohodlí domova aktiváciou a regeneráciou svalov cielenou masážou s masážnou pištoľou BEURER MG180. Prístroj môžete využívať po fyzickej aktivite, pri bolestiach, zraneniach aj počas rekonvalescencie. Pištoľ funguje na báze teórie brány bolesti správny druh jemnej stimulácie tkanív dokáže oklamať nervový systém a zmierniť bolesť.

S pištoľou sa manipuluje jednoducho vďaka ergonomickému tvaru rukoväte, batériovej prevádzke (1 nabitie = 3h používania) a možnosti používania aj bez pomoci inej osoby.  

Šesť rôznych masážnych nadstavcov a štyri úrovne intenzity (3 200 impulzov za minútu) poskytujú silnú a upokojujúcu svalovú masáž stehien, lýtok, zadku, ramien, rúk a chrbta (okrem chrbtice).

veľký guľatý nadstavec – na väčšie oblasti/svalové skupiny

malý guľatý nadstavec – na menšie oblasti/svalové skupiny

špirálovitá hlavica – na hlboké tkanivá a cielené miesto masáže

nadstavec v tvare U – na dolnú časť chrbta a Achillova šľachu

zaoblená hlavica – na citlivé tkanivá ako napr. krk

plochý nadstavec – na veľké oblasti po celom tele


Správne používanie masážnej pištole:

 1. Masážnu pištoľ zapnite predtým, ako ju priložíte k telu.
 2. Zapnutú pištoľ jemne priložte k miestu, ktoré chcete masírovať. Pokiaľ sa vám zdá režim intenzity príliš jemný alebo intenzívny vyberte si iný režim.
 3. Netlačte na pištoľ, mala by „plávať“ na pokožke.
 4. Pištoľou pohybujte pomaly pozdĺž svalu. (1 sekunda = cca 3 cm úsek)
 5. Jedno miesto by ste mali masírovať minimálne 30 sekúnd.
 6. Pokiaľ chcete masážou „rozbiť“ svalový uzlík alebo stuhnuté miesto, podržte pištoľ na tomto mieste trochu dlhšie (cca 5 sekúnd) a potom pokračujte v pohybe.
 7. Počas masáže nezabudnite pokojne a zhlboka dýchať.

 

Detail produktu Beurer MG180 nájdete TU

 

beurer

BEURER- špecialista pre zdravie a pohodu.

Ponúkame viac ako 500 produktov rôzneho zamerania a od roku 1919 plníme náš firemný sľub: dodávame zdravie a pohodu domov. Od medicínskych produktov na prevenciu a diagnostiku, cez prístroje na terapiu a masáž, aktívny život, starostlivosť o pleť, krásu a dieťa, BEURER ponúka všetko. To všetko v nemeckej kvalite a 3 a 5 ročnou zárukou. Pozrite si našich úspešných 100 rokov na svetovom trhu: VIDEO.