Zdravie v každej kvapke vody.

Každý človek túži byť zdraví. Dbáme na správnu životosprávu, športujeme, snažíme sa naše telo čo najviac udržiavať. Ľudské telo je vo veľkej miere tvorené vodou.  Keď sa narodíme, tak približne 75 % našej hmotnosti tvorí voda. V neskoršom veku sa tento pomer mení- u dospelého muža s normálnou hmotnosťou to je približne 60%, u dospelej ženy 50-55%. Voda je pre nás nenahraditeľná a oveľa dôležitejšia ako samotné jedlo. Základom nášho "prežitia" je dodržiavanie pitného režimu. A prv než budete domov nosiť niekoľkokilové balenia vody, ktoré zaťažujú naše životné prostredie a peňaženky, tak upriamte svoju pozornosť na vodné filtre, ktoré Vám zaručia krištáľovo čistú kohútikovú vodu v každej domácnosti.

 

Ako funguje vodný filter?

Principiálne je naša voda z kohútika bez škodlivín a kvalita vody je pravidelne kontrolovaná. Avšak v niektorých regiónoch môže obsahovať napr. viac vápnika alebo iných prirodzených zložiek, ktoré ovplyvňujú chuť danej vody.  Predchádzať tomu vedia tzv. vodné filtre, ktoré sa delia do nasledovných kategórii:

 

  • filtračné kanvice 
  • vodný ionizátor
  • reverzná osmóza
  • uhlíkový vodný filter

 

 

 

 

A práve na ten posledný menovaný, na uhlíkový vodný filter sa pozrieme bližšie. Účinnosť každého filtra je daná tým, ako rýchlo dokáže filter z vody chemikálie odstrániť, čiže ako dlho sa voda vo filtri zdrží po otvorení kohútika. Filter s aktívnym uhlím pracuje pomaly a potrebuje dobu styku s vodou aspoň 5- 10 minút, aby z vody chemikálie odstránil. Potom by musela voda z kohútika tiecť veľmi pomaly rýchlosťou 0,1 l za minútu. Ďalšou prekážkou v pôsobení vodného filtra môžu predstavovať vírusy a baktérie, ktoré sa v ňom môžu tvoriť a tak už prečistenú vodu znovu kontaminovať.

 

Aby sa tomu všetkému zabránilo a vodný filter spĺňal svoj účel, tak Vám odporúčame, aby ste pri voľbe vodného filtra uprednostnili novodobý unikátny uhlíkový nano filter, ktorý vďaka patentovanému materiálu na báze nano uhlíka pracuje oveľa rýchlejšie: stačí 10 sekúnd, aby zachytila väčšinu chemikálií a ďalších škodlivín. Svoju účinnosť si zachová aj pri prietoku vody 2,5 l za minútu, čím sa stáva 10 x rýchlejší a efektívnejší ako bežný filter. 

                                                                                                                                              

 

Tento filter, na rozdiel od toho bežného s aktívnym uhlím, svoj objem a priepustnosť prispôsobuje kolísaniu tlaku vo vodovodnej sieti. Nedochádza teda k neregulovanému prietoku, čím je vždy zaistený rovnako kvalitný výstup vody. Keď filtračný materiál nie je schopný reagovať na zmeny tlaku v potrubí, mení sa doba styku filtračného materiálu s vodou, tým pádom kolíše účinnosť záchytu škodlivín.

                                                                                                                                     

 

Prečo si zvoliť práve uhlíkový nano filter?

Urobte maximum pre svoje zdravie. Filter s nanočasticami je najlepšou možnosťou, pokiaľ to so svojim zdravím myslíte skutočne vážne–adsorbuje nečistoty 10x rýchlejšie ako bežné filtre.

 

 

Filter zachytí maximálne možné množstvo kontaminantov. Neprepustí zvyšky liečiv, hormónov, pesticídov, herbicídov  , fungicídov.

 

Neprepustí mikroplasty ani mechanické častice. Mikroplastov nevedome konzumujeme v priebehu dňa mnoho, zmeňme to tam, kde to môžeme ovplyvniť.

 

 

Zvolením nano filtra ušetríte na účtoch za vodu. Filter totiž reguluje jej prietok – šetrí tak zároveň aj našu planétu podľa medzinárodného štandardu LEED.

 

 

Filter zachová všetky cenné minerálne látky. Všetky potrebné minerály dopraví bezpečne k Vám a Vašim najbližším.

 

 

 

Odstráni nepríjemný zápach. Zápach z chlóru či možných nečistôt sa k Vám do pohára nedostane.

 

 

 

Dodá vodu, ktorá jednoducho chutí. Už nikdy sa Vám nestane, aby voda chutila nepríjemne.

 

 

 

 

Zmeňte svoju vodu z kohútika už dnes a zaobstarajte si i Vy svoj nano uhlíkový poddrezový filter pre úpravu pitnej vody Aqua Viva- Tap Water Nano Filter.

                                                                                                                                            Súvisiace produkty