NASPÄŤ na BLOG 

 

Solárna energia a jej ekologicko-ekonomické využitie vo Vašej domácnosti.

Solárna energia je obnoviteľný zdroj energie, ktorý pochádza z radiácie slnka. Je to čistý a obnoviteľný zdroj energie, ktorý môže byť využitý pomocou solárnych panelov. Solárne panely obsahujú fotovoltaické bunky, ktoré premenia radiáciu slnka na elektrinu, ktorá sa dá použiť na napájanie domov, podnikov a dokonca aj celej komunity. Použitie solárnej energie znižuje závislosť na neobnoviteľných zdrojoch energie, ako sú fosílne palivá, a pomáha znižovať emisie skleníkových plynov, čo ho robí kľúčovým komponentom udržateľnej energie budúcnosti.

Solárna energia patrí do skupiny Green Energy, tzv. „zelenej energie“. "Zelená energia" je pojem, ktorý sa používa na označenie obnoviteľných zdrojov energie, ako sú slnečná, veterná, vodná, geotermálna a biomasa. Tieto zdroje sú označované ako "zelené" preto, lebo neprodukujú škodlivé emisie a nevyčerpávajú sa, takže sú udržateľné a prispievajú k ochrane životného prostredia.

Zelená energia sa stáva stále dôležitejšou pre našu budúcnosť, keďže svet sa snaží znížiť svoju závislosť na fosílnych palivách a znížiť emisie skleníkových plynov, ktoré prispievajú k zmenám klímy. Využívanie zelenej energie tiež prispieva k decentralizácii energie, čo znamená, že viac ľudí a komunít má kontrolu nad svojimi energetickými zdrojmi a môže byť menej závislých na dodávkach z jedného zdroja.

Ako ekologicky využiť solárnu energiu.

Solárna energia je jedným z najekologickejších zdrojov energie, ale existujú niektoré spôsoby, ako ju ešte viac využiť ekologicky:

Využívanie solárnych panelov na strechách budovumiestnenie solárnych panelov na strechy budov je efektívny spôsob, ako využiť nevyužitý priestor a zároveň produkovať elektrinu z obnoviteľného zdroja.

Používanie solárnej energie pre pohon elektrických vozidiel: solárna energia sa dá použiť na nabíjanie elektrických vozidiel, čím sa znižuje závislosť na fosílnych palivách a znižuje emisie skleníkových plynov.

Použitie solárnej energie pre ohrev vody: solárne ohrievače vody môžu nahradiť elektrické alebo plynové ohrievače vody a tým znižujú emisie skleníkových plynov.

Zavedenie solárnych fariem: veľké solárne farmy, ktoré využívajú solárne panely na výrobu elektriny, môžu nahradiť tradičné elektrárne na fosílne palivá a významne prispieť k znižovaniu emisií skleníkových plynov.

Prečo je solárna energia must have vo Vašej domácnosti.

Inteligentná domácnosť a solárna energiaveľmi dobre kombinovateľné. Inteligentná domácnosť využíva technológie na úsporu energie a optimalizáciu spotreby elektrickej energie a solárna energia je jedným z obnoviteľných zdrojov, ktoré tieto technológie môžu používať.

Napríklad, solárne panely môžu byť integrované do inteligentnej domácnosti tak, aby sa využívala solárna energia na napájanie rôznych zariadení, ako sú svetlá, spotrebiče alebo dokonca aj chladenie a vykurovanie. Inteligentná domácnosť môže tiež využívať informácie o výkone solárnych panelov na optimalizáciu spotreby elektrickej energie v čase, keď sú panely menej výkonné.

Okrem toho inteligentná domácnosť môže využívať batérie na skladovanie prebytku solárnej energie, takže môže byť k dispozícii, keď ju potrebujete, aj keď slnko nesvieti.

A keď už hovoríme o úsporach, poďme sa pozrieť na to, ako to funguje:

 

Vykurovanie za pomoci inteligentnej domácnosti.

Inteligentná domácnosť spojená so solárnou energiou môže byť použitá na efektívne a inteligentné klimatizovanie a vykurovanie domu. V konečnom dôsledku môže využitie inteligentnej domácnosti pri vykurovaní, odvhlčovaní a klimatizácií prispievať k vyššej efektivite a úspore nákladov na energie, a tiež k menšej závislosti na vyčerpateľných palivách a nižším emisiám skleníkových plynov.

Jednou z možností, ako toto ekologicko-ekonomické spojenie využiť, sú naše cez  Wifi diaľkovo ovládateľné produkty ako mobilné klimatizácie, odvlhčovače, ochladzovače, ventilátory a stropné ventilátory značiek Bimar, Adler, TKG a naše konvektory od značiek DIMPLEX, ADLER, CAMRY, BIMAR, konkrétne naša produktová rada Dimplex DTD4R, ktorá zahŕňa štýlové elektrické ohrievače s funkciou Wifi. Za pomoci aplikácie Dimplex Capa môžete ovládať ohrievače odkiaľkoľvek, kedykoľvek, v niekoľkých budovách a zónach pozostávajúce z niekoľkých ohrievačov zároveň.

A ako to súvisí so spomínanou solárnou energiou? Vďaka aplikáciam pre dané produkty v smarfónemôžete za pomoci Wifi spúšťať a vypínať napríklad Váš Dimplex DTD4R štýlový elektrický ohrievač práve vtedy, kedy Vám to z ekologicko-ekonomického hľadiska dovoľuje Vaše zabudované zariadenie na solárnu energiu. 

Preto neváhajte a buďte i Vy Green Energy s našimi Wifi produktami do Vašej domácnosti.Súvisiace produkty