Robotické kosačky TEXAS sú navrhnuté pre každý typ trávnika. Kosačky Texas RMX poskytujú inteligentné a pohodlné riešenie.


 

V ponuke spoločnosti Texas nájdete robotickú kosačku pre každú záhradu.

Vyberte si niektorý model z rozsiahlej ponuky našich robotických kosačiek Texas RMX, ktorá sa postará o váš trávnik za vás. Či už máte v záhrade strmé svahy, úzke priechody, náročný terén alebo sa vaša záhrada vyznačuje zložitejšími tvarmi, máme k dispozícii model, ktorý bez námahy dokonale pokosí každý trávnik.

Prispôsobte si plán kosenia a vymedzte si pracovnú oblasť pomocou hranice, potom sa pohodlne usaďte, relaxujte a sledujte, ako si kosačka Texas ľahko poradí so zvyškom. Keď je práca hotová alebo je potrebné nabiť akumulátor, robotická kosačka sa automaticky vráti do nabíjacej stanice. Vo dne aj v noci, za dažďa alebo jasného dňa sa môžete spoľahnúť, že robotická kosačka Texas RMX urobí ťažkú prácu za vás.

 

Tu nájdete kompletnú ponuku robotických kosačiek Texas RMX.

 

 


Zadné kolesá sú vyrobené s hlbším dezénom, aby sa zabezpečilo, že nevytvárajú               
preklzávanie kolies a jazdia pevne, ak je zem mäkká. 
             

 

 

Robotická kosačka Texas RMX800 je súčasťou úplne novej generácie robotických kosačiek z Texasu a prichádza s množstvom funkcií, ktoré od stroja známeho výrobcu očakávate.

Ako už názov prezrádza, model je určený pre trávniky s rozlohou okolo 800 metrov štvorcových a zvládne svahy až do 20 stupňov (36 percent), čo znamená, že je vhodný na spracovanie väčšiny dánskych trávnikov pre rodinné domy.

Zvládne prejazdy až do 80 centimetrov a je vybavená vlastnou takzvanou multizónovou funkciou Texas, čo znamená, že jej štartovanie môžete nastaviť na štyroch rôznych miestach v záhrade.

Začiatočný bod sa volí tak, že stroju poviete, kde má na trase začať.

Táto funkcia robí stroj ideálnym pre záhrady, ktoré sú rozdelené.

 

Nastavenie výšky kosenia je jednoduché a manuálne.

 

 

 

RMX800, rovnako ako mnoho iných robotov, kosí trávu pomocou troch takzvaných lietajúcich nožov, ktoré rotujú rýchlosťou 2 800 otáčok za minútu.

Okrem zónového delenia je stroj vybavený dažďovým senzorom. Ak zaznamená vodu, robot prestane kosiť a vráti sa späť do nabíjacej stanice a štandardne počká 3 hodiny, rovnako ako senzor zdvihu zastaví nože, ak sa počas kosenia zdvihne.

Robotická kosačka má 20 V lítiovú batériu s kapacitou 5,0 Ah, ktorá poskytuje 120 až 180 minút pracovného času a opätovné úplné nabitie batérie trvá približne dve hodiny. 

 

 

 

 

 

 

           
                 "Lietajúce"  nože sa otáčajú rýchlosťou 2 800 otáčok za minútu.


 

Robotickú kosačku je možné pripojiť k vášmu mobilnému telefónu (novší Android alebo iPhone). Používanie aplikácie rozširuje funkcie robota a uľahčuje jeho používanie. Aplikácia je momentálne k dispozícii iba v angličtine. Pokúste sa umiestniť nabíjaciu stanicu tam, kde je pokrytie Wi-Fi. Garážovú strechu pre nabíjaciu stanicu je možné dokúpiť samostatne (nie je súčasťou balenia). Robotická kosačka má ochranu PIN kódom. Firmvér robota je možné aktualizovať OTA (Over The Air) prostredníctvom aplikácie, ak je k dispozícii novšia verzia.
  

TEXAS je 100% dánska rodinná firma, ktorá vyrába záhradnú techniku od roku 1960. Všetko to začalo so záhradnými kultivátormi, no dnes sa sortiment rozšíril na všetky typy motorových záhradných strojov (elektrický, batériový a benzínový pohon). Hrdé tradície sa začali v továrni v Dánskom Odense, kde dodnes sídli. TEXAS vlastní 2 továrne, ktoré vyrábajú väčšinu našich záhradných strojov. To dáva plnú kontrolu nad vývojom, kvalitou a kontrolou, ako aj zodpovednú a modernú výrobu.