Plánovanie rodičovstva s bazálnym teplomerom

 

Bazálny teplomer je zdravotnícka pomôcka na meranie bazálnej teploty - telesná teplota nameraná po dlhodobom odpočinku, najlepšie po nočnom spánku. Z pravidelného zaznamenávania bazálnej teploty dokážete sledovať cyklus a celkom presne určiť plodné dni. Určenie ovulácie môže slúžiť na načasovanie pohlavného styku počas plodných dní a na zvýšenie pravdepodobnosti otehotnieť. Symptomatická metóda je vedecky uznaná forma prirodzeného plánovania rodiny (NFP).

 

 

 

 

Telesná teplota je v prvej fáze cyklu najnižšia, pohybuje sa okolo 36,5°C. Táto fáza trvá cca 14 dní od začiatku menštruácie až do ovulácie. V druhej fáze sa teplota zvýši o 0,3 až 0,5°C a do 24 hodín prebehne ovulácia – uvoľnenie vajíčka z vaječníka. Vyššia teplota sa udržuje až do začatia menštruácie, vtedy opäť klesá. Ak teplota do 14 dní od ovulácie neklesá a nedostaví sa menštruácia pravdepodobne je žena tehotná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na meranie bazálnej teploty je dôležité používať vždy rovnaký teplomer, rovnaké miesto a čas merania.

Teplomer sa môže vkladať do pošvy alebo úst, miesto vkladania sa však nesmie striedať. Presnejšie je meranie z pošvy, pretože meranie z úst môže byť ovplyvnené napríklad aj teplotou vypitej vody. Ideálnou voľbou je bazálny teplomer Beurer OT 20, ktorý využíva technológiu kontaktného merania. Teplomer je vodeodolný a dezinfikovateľný. Má vysokú presnosť merania (± 0,05°C) a flexibilný merací hrot pre jednoduchšie používanie. Vďaka bezplatnej aplikácií Ovy s ručným nahrávaním teploty máte údaje zaznamenané prehľadne a vždy po ruke.Súvisiace produkty